SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu'da icradan satılık dubleks mesken (çoklu satış)

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965725
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : TOKATLI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 190
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 19.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1427 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu Adalet Sarayı - Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/1427 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe,Tokatlı köyü 102 Ada, 30 Parsel,1 Nolu Bağımsız Bölüm,dubleks mesken vasıflı taşınmaz her türlü Belediye altyapı imkanlarından yararlanır, manzarası iyi, ulaşımı kolaydır. Meskenin bulunduğu binanın dış cephesi mantolaması yapılı, asansörü ve çevre düzenlemesi yapılıdır. Merdiven kaplamaları mermer, alüminyum korkulukları mevcuttur. Dairenin girişi çelik kapılı, iç kapıları yapılı değildir. Odalarda ve salondaki zeminler beton şap , duvarlar ve tavanlar sıvalıdır. Kartonpiyeri yoktur. WC ve Banyo ayrı mahallerde olup, zemini şap, duvarları sıvalıdır. Pencereler, ahşap görünümlü PVC ısı cam çerçevelidir. Isıtma sistemi merkezi sistemlidir. Bodrum ve zemin kat olması sebebiyle ısınma yönünden dezavantajlıdır. Mutfak tezgahının, dolaplarının yapılmadığı, sıhhi tesisat ve pis su gider borularının yapıldığı görülmüştür. Taşınmazın alt katı 1 Oda ve Merdiven holü, üst katı ise 4 Oda + Salon + Mutfak + 4 Banyo ve WC + 3 Balkondan ibarettir. Binanın İskanı alınmıştır.Mutfak tezgah, dolap vb., zemin, duvar ve tavanlarının kaplamasının yapılı değildir. Hali hazırda sitede oturulmaktadır. Doğalgaz alt yapısı çekilidir. Radyatörleri takılıdır. 190m2 Kullanım alanlı, 3B Yapı Grubuna dahildir.
Adresi : Tokatlı Köyü Safran Saray Sitesi E Blok Bina No:81 Daire No:1 Safranbolu / KARABÜK
Yüzölçümü : 6.550 m2
Arsa Payı : 163/6550
İmar Durumu : İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 26/09/2018 tarih ve 4341 sayılı yazısında, tespite esas taşınmazın Belediye sınırları ve mücavir alan sınırları dışında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı - Safranbolu İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Tokatlı köyü 102 Ada, 30 Parsel,8 Nolu Bağımsız Bölüm,dubleks mesken vasıflı taşınmaz her türlü Belediye altyapı imkanlarından yararlanır, manzarası iyi, ulaşımı kolaydır. Meskenin bulunduğu binanın dış cephesinin mantolaması yapılı, asansörü ve çevre düzenlemesi yapılı, merdiven kaplamaları mermer, alüminyum korkuluklar vardır. Dairenin girişi çelik kapılı, iç kapıları yoktur. Odalarda ve salondaki zeminleri beton şap , duvarları ve tavanları sıvalıdır.Kartonpiyeri yoktur. WC ve Banyo ayrı mahallerde olup, zemini şap, duvarları sıvalıdır. Pencereler, ahşap görünümlü PVC ısı cam çerçevelidir. Isıtma sistemi merkezi sistemlidir. Mutfak tezgahının, dolaplarının yapılmadığı, sıhhi tesisat ve pis su gider borularının yapıldığı görülmüştür. taşınmazın çatı katında 1 Oda + Giyinme Odası + WC + Salon + 2 Balkon ve alt katında ise 4 Oda + Salon + Mutfak + 4 Banyo ve WC + 3 Balkondan ibarettir.Binanın İskanı alınmıştır.Mutfak tezgah, dolap vb., zemin, duvar ve tavanlarının kaplamasının yapılmadığı görülmüştür. Hali hazırda sitede oturulmaktadır. Doğalgaz alt yapısının çekildiği görülmüştür. Radyatörleri takılıdır. 3B Yapı Grubuna dahil,240m2 Kullanım alanlıdır.
Adresi : Tokatlı Köyü Safran Saray Sitesi E Blok Bina No:81 Daire No:8 Safranbolu / KARABÜK
Yüzölçümü : 6.550 m2
Arsa Payı : 186/6550
İmar Durumu : İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 26/09/2018 tarih ve 4341 sayılı yazısında, tespite esas taşınmazın Belediye sınırları ve mücavir alan sınırları dışında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı-Safranbolu İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1427 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR