SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu'da icradan tripleks villa

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965037
Şehir : Karabük / Safranbolu
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 18.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/330 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Safranbolu Adalet Sarayı -Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2016/330 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Bostanbükü köyü 251 Ada, 18 Parsel, J Blok 10 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlımesken , her türlü Belediye altyapı ve üst yapı imkanlarından yararlanır, Elektrik, Su ve Doğalgaz altyapı çekili vaziyettedir. Etrafında konut yapı kooperatifleri, okullar vardır. Okullar Bölgesinde bulunan İMKB Lisesi, Safranbolu Anadolu Lisesine 400mt, Safranbolu – Karabük Anayoluna 700mt ve Safranbolu Otobüs Terminaline 1140mt mesafededir. Toplamda 14 Adet yapılan villalardan güney taraftan 3. Ve Yola cepheli olanıdır. 60m2 taban oturumuna sahip, kıymet takdirine konu taşınmazın toplam inşaat alanı 180m2’dir.Taşınmaz, Bodrum + Zemin + Birinci Kattan ibaret, müstakil tripleks villa şeklinde inşaa edilmiştir. Dış cephesinde dekoratif mantolama yapılı, merdivenleri mermer kaplıdır. Çevre düzenlemesi yapıldır.Tripleks villanın içi yapılı , pencereleri Renkli PVC dir.
Adresi : Göztepe Mahallesi Çeşmi Safran Villaları J B Blok No:1 Safranbolu
Yüzölçümü : 4.801 m2
Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 11/12/2018 tarih ve 5685 sayılı yazı ekinde bulunan imar durumunda, Ayrık nizam 2 Kata müsaadeli olduğu, TAKS=0,15 ve KAKS=0,35 olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı -Safranbolu İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/330 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR