SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Adapazarı'nda 102 m² daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066461
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : KORUCUK MAH. / KARAMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/320 TLMT
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2019/320 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Korucuk Mah. 1696 Ada, 4 Parselde kayıtlı, 4.Kat, 13 No'lu Mesken niteliğindeki taşınmaz satışa çıkarılmıştır. Kıymet takdirine konu bağımsız bölüm yaklaşık 4 yıllık, betonarme yapı dükkan üzeri her katta 4 daire bulunan 4 katlı mesken binanın arka bahçeye bakan kısımda kuzeydoğu yönünde en üst katında merdiveni çıkınca solda bulunmakta, 102 m² kullanım alanına sahip, asansörlü, sıvalı boyalı, içerisinde 3 oda, salon, hol, mutfak, banyo tuvalet ile mutfak ve odada balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe duvarlar alçı üzeri saten boyalı, pencereler renkli desen pvc iç kapılar ahşap doğrama, salon ve oda yer döşemeler laminat parke, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta granit tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, yol, su, elektrik, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzeybatı yönünde TOKİ Numan Yazıcı Camiine 170 metre, batı yönünde Arif Nihat Asya Ortaokuluna 400 metre, güney yönünde Korucuk eğitim ve araştırma hastanesine 900 metre, doğu yönünde Sakarya Valiliği resmi daireler kampüsüne 2,5 km mesafededir.
Adresi : Adapazarı İlçesi Korucuk Mah. 4134. Sokak No:6 Kat:4 D:13
Arsa Payı : 115/2800
İmar Durumu : Taşınmaz uygulama imar planında Konut Alanı içinde kalmakta, Emsal:1.00, Max.Kat Sayısı:5 yapı şartlarına tabi,
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/320 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR