SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Adapazarı'nda 124 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062625
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : PAPUÇÇULAR MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/481 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:55
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 14:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı/ Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ


2018/481 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 187 Ada, 199 Parsel, Papuççular Mahalle, Harmanlık Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, Konum olarak Bosna caddesi üzerinde bulunan Bosna Anıtının 100 mt. doğu karşısında sokak içinde, aynı anıtın yine doğu karşısında bulunan Uğur Yediemin Deposunun hemen kuzey arkasında kalmaktadır. Adnan Menderes caddesine 300 mt., çekirdek çarşı merkezine 1 Km. kuş uçuşu mesafesindedir. Etrafı tamamen yapılaşmıştır. Genel anlamda bir konut bölgesi olmakla beraber yakınındaki ana caddeler üzerinde değerli işyerleri de bulunmaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Şehir merkezinde ve ana caddeye çok yakın olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Çok yakınlarında Kavaklı Camii, İşkur İl Müdürlüğü, Migros Market, Elektro Point Alışveriş Merkezi, Atatürk Kapalı Spor Salonu vs. gibi sosyal yapı ve yerleşkeler bulunmaktadır. Batısından 12.00 mt.lik (Hayırlı sokak), kuzeyinden 7.00 mt.lik (Tütüncü sokak) mevcut imar yollarına cephelidir. Borçluya ait meskenlerin de içinde yer aldığı ana gayrimenkul tabii zemin seviyesi üzerinde bulunan alçak irtifalı bir bodrum kat ile onun üzerinde bulunan üç normal kat olmak üzere toplam dört katlıdır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür. Borçluya ait meskenler yapının birinci (ilk mesken katı) ve ikinci (orta kat) katındaki meskenlerdir. İç imalatları ve mimari yerleşimleri aynı olan meskenlerin her biri girişte bir antre ve devamındaki koridor ile bir salon, mutfak+oda, ayrıca iki oda, mutfak, banyo, lavabo-wc den ibarettir. Ayrıca üç açık balkonları vardır. Meskenlerin iç kısımlarında salon ve bir oda zemini eski tip ahşap parke, diğer oda zeminleri ahşap laminat parke, ıslak mekan zeminleri seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda klozet, lavabo ve kabinli duş teknesi bulunmaktadır. Meskenlerde faal durumda doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Binada asansör yoktur. Bakım durumları iyi sayılabilecek mesken 124 m2 net kullanım alanına sahip.
Adresi : Pabuççular Mahallesi Hayırlı Sokak No: 49 Adapazarı / SAKARYA
Yüzölçümü : 326,79 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, TAKS=0.35 ve KAKS=1.05 şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı iznine tabidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı/ Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 187 Ada, 199 Parsel, Papuççular Mahalle, Harmanlık Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm, Konum olarak Bosna caddesi üzerinde bulunan Bosna Anıtının 100 mt. doğu karşısında sokak içinde, aynı anıtın yine doğu karşısında bulunan Uğur Yediemin Deposunun hemen kuzey arkasında kalmaktadır. Adnan Menderes caddesine 300 mt., çekirdek çarşı merkezine 1 Km. kuş uçuşu mesafesindedir. Etrafı tamamen yapılaşmıştır. Genel anlamda bir konut bölgesi olmakla beraber yakınındaki ana caddeler üzerinde değerli işyerleri de bulunmaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Şehir merkezinde ve ana caddeye çok yakın olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Çok yakınlarında Kavaklı Camii, İşkur İl Müdürlüğü, Migros Market, Elektro Point Alışveriş Merkezi, Atatürk Kapalı Spor Salonu vs. gibi sosyal yapı ve yerleşkeler bulunmaktadır. Batısından 12.00 mt.lik (Hayırlı sokak), kuzeyinden 7.00 mt.lik (Tütüncü sokak) mevcut imar yollarına cephelidir.Borçluya ait meskenlerin de içinde yer aldığı ana gayrimenkul tabii zemin seviyesi üzerinde bulunan alçak irtifalı bir bodrum kat ile onun üzerinde bulunan üç normal kat olmak üzere toplam dört katlıdır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür.Borçluya ait meskenler yapının birinci (ilk mesken katı) ve ikinci (orta kat) katındaki meskenlerdir. İç imalatları ve mimari yerleşimleri aynı olan meskenlerin her biri girişte bir antre ve devamındaki koridor ile bir salon, mutfak+oda, ayrıca iki oda, mutfak, banyo, lavabo-wc den ibarettir. Ayrıca üç açık balkonları vardır. Meskenlerin iç kısımlarında salon ve bir oda zemini eski tip ahşap parke, diğer oda zeminleri ahşap laminat
parke, ıslak mekan zeminleri seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda klozet, lavabo ve kabinli duş teknesi bulunmaktadır. Meskenlerde faal durumda doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Binada asansör yoktur. Bakım durumları iyi sayılabilecek mesken 124 m2 net kullanım alanına sahip.
Adresi : Papuççular Mah. Hayırlı Sk. No: 49 Adapazarı / SAKARYA
Yüzölçümü : 326,79 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, TAKS=0.35 ve KAKS=1.05 şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı iznine tabidir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı/Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/481 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7- Tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer " hükmü ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR