SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Adapazarı'nda 2+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001289
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : 15 TEMMUZ CAMİLİ MAH. / KARAMAN
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 23.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/9993 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2013/9993 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 1501 Ada, 1 Parsel, 15 TEMMUZ CAMİLİ Mahalle/Köy, 8. BLOK BİRİNCİ KAT 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. Nolu bağımsız bölüm Sakarya ili Adapazarı ilçesi 15 Temmuz Camili mah. 1501 ada 1 parsel sayılı taşınmaz üzerinde kaim, 8. blok birinci kat 1/64 arsa paylı 4 nolu bağımsız bölüm taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz, 15 Temmuz Camili Mahallesi hudutlarında camili 1. etap deprem kalıcı konutlarının kuzey ucunda kalmaktadır. Etrafı tamamen benzeri kalıcı konutlar ile çevrilidir.yakın çevrede işyeri yoktur.yerleşim alanı dahilinde ve ana caddelere yakın olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Adapazarı şehir merkezine yaklaşık 12 KM kuş uçuşu mesafededir. Topoğrafik olarak % 15-20 eğime sahip bir arazide yer almakta yol dışında elektrik,su, kanalizasyon, haberleşme ,doğalgaz vs.gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Mevcut imar durumuna göre taşınmazın imar planlarında konut alanı olarak ayrılan sahada kaldığı toplam inşaat alanı 1589 m2 konut sayısı 60 adet ve maksimum kat sayısı :3 şartlarını sağlayacak şekilde yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir. Borçluya ait 4 bağımsız bölüm nolu meskenin de içinde bulunduğu 8 blok nolu ana bina üç katlı ve çift girişlidir. Altında tamamen zemine gömülü bodrum katı vardır betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür yapının her girişinde bir kattaki üç katta altı,iki girişte ve binada toplam 12 mesken bulunmaktadır. Bodrum kat depo-ardiye amaçlıdır. Borçluya ait mesken binanın birinci yani orta mesken katında yer almaktadır. Mesken girişte bir antre-koridor ile bir salon iki oda ,mutfak banyo wc'den ibarettir. Ayrıca bir balkonu vardır.meskende salon ve oda zeminleri ahşap laminat parke, diğer zeminler seramik kaplı duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı iç kapılar ahşap prese kapı dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer tezgah ve mobilyalı dolapları banyoda duş bölümü klozet ve lavabo bulunmaktadır. Yaklaşık 14 yıllık olan binadaki tüm dairelerde faal durumda doğalğazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Mesken 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada asansör yoktur..Meskenin sayılan özelliklerinin yanı sıra bulunduğu kat,ana binadaki konumu, kullanım durumu büyüklüğü,binanın mevkii ve konumu etrafı ve yakın çevresinde benzeri taşınmazlara olan yakınlığı iyidir.
Adresi : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 1501 Ada, 1 Parsel, 15 TEMMUZ CAMİLİ Mahalle/Köy, 8. BLOK BİRİNCİ KAT 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 1/64
İmar Durumu :dosyasında
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/9993 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR