SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Erenler'de daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01002074
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYAHALK 24.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.08.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2018/11 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 478 Ada, 21 Parsel, ADALI ERENLER Mahalle/Köy, A BLOK BODRUM KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Sakarya ili Erenler ilçesi Adalı Erenler Mahallesi hudutlarında kain 478 ada 21 parsel sayılı kayıtlı 1902 m2 alana sahip arsa üzerinde yer alan Bağlar Mahallesi Fatih Cad. No:38/A bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm konum olarak Adnan Menderes Caddesi üzerinde Seday Kavşağı doğu karşısından girilen Fatih Caddesi üzerinde ve kavşağın yaklaşık 500 mt doğu ilerisinde cadde üzerinde kalmaktadır. Şehrin çekirdek çarşı merkezine 3.5 km kuş uçuşu mesafesinde olan taşınmazın etrafı tümüyle yapılaşmıştır. Yapılar konut ağırlıklı olmakla beraber ana cadde üzerinde yer yer iş yeri mevcuttur. Tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır şehir merkezinde ve caddeye cepheli olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Bağımsız bölümün bulunduğu dört katlı binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür. Yapının katları aşağıdan yukarıya doğru 2. bodrum kat. 1. bodrum kat zemin kat ve birinci kat olarak isimlendirilmiştir. 2. bordum kat garaj ve depo amaçlıdır. Borçluya ait mesken yapının 1.bodrum katında (ilk mesken katı) yer almaktadır. Mesken girişte bir antre-koridor ile bir salon, üç oda mutfak banyo lavabo-wc den ibarettir. Ayrıca biri katlanır cam ile kapatılmış iki balkonu vardır meskende salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke diğer zeminler seramik kaplı duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı iç kapılar ahşap kaplama dış pencereler pvc kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfak granit mermer tezgah ve mobilyalı dolapları banyoda kabinli duş teknesi klozet lavabo bulunmaktadır. Meskende faal durumda doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı vardır. Binada asansör yoktur. 98 m2 kullanım alanına sahiptir. Mevcut imar durumuna göre taşımazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında iskan sahası olarak ayrılan alanda kaldığı TAKS=0,35 ve KAKS=1.05 şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (a-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir
Adresi : Sakarya İl, Erenler İlçe, 478 Ada, 21 Parsel, ADALI ERENLER Mahallesi Fatih Cad. No:38/A bodrum kat 1 Nolu bağımsız bölüm konum
Yüz ölçümü : 98 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : DOSYASINDA
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR