KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Karasu'da 116 m2 dubleks daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944898
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / KARASU
: 116
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/422 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediyesi Mezat Salonu Karasu/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ
2018/422 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Sakarya il,Karasu İlçe, Aşağıaziziye Mah.Yalıboyu Mevkii 783 Ada 4 Parsel,İki adet üç katlı betonarme bina ve arsası, 1.533,99 m2, arsa pay/payda: 116/2528, cilt sahife no:79/7771 B/2+ÇATI/-(Bağ.Böl.No:15)Dubleks Mesken, Karasu ilçesi Aziziye mah. Doğu Karadeniz caddesi Filizevler sitesi No:172 B Blok D:15 adresinde bulunan taşınmaz 1.533,99m² alana sahip arsa içinde 116/2528 arsa paylı iki adet üç katlı betonarme bina ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı olup, kat mülkiyet tapulu, etrafı çevrili bahçe düzeni yapılmış 2 bloktan oluşan site içesinde,yaklaşık 7-8 yıllık, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, her katta 6 daire bulunan 3 katlı betonarme binanın güney cephesinde en üst 3. katta orta kısımda bulunan dubleks mesken daire merdiveni çıkınca solda,normal kat girişinden başka çatı katında üst kata giriş için kullanılan ayrı bir mesken giriş kapısı bulunmakta,116,00m² kullanım alanına sahip,giriş katta açık mutfak hol, oda ve banyo wc ile mutfakta balkon ile ahşap yapı içten merdiven ile çıkılan çatı katında 3 oda, hol, banyo wc ile odaya açılan teras balkon bulunmakta, iç cepheler sıvalı boyalı, mesken giriş kapısı çelikkapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama,mutfak ve hol yer döşemeler kalebodur, oda yer döşemeler laminat parke, ıslak zeminler kalebodur fayans, mermer tezgah üzeri mdf mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve banyo dolabı ve üst kat odada şömine bulunmakta, iskan edilir durumdadır. meskun mahal içinde, Karadeniz sahil kenarında bulunan site içindeki mesken daire güney yönünde kalmakta olup deniz görmemekte, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Karasu Meslek Yüksek Okuluna 90 metre, Ankara caddesine (Karasu-Kocaalikarayolu) 530 metre ve çarşı merkezine 2 km mesafededir. Gayrimenkul Değer Tespiti:Gayrimenkullerin pazar değerinin tespitinde emsal karşılaştırma yöntemi kullanılmıştır.Bu yöntemde mevcut pazar bilgilerinden faydalanılmış, bölgede değerleme tarihine yakın dönemde pazara çıkarılmış benzer gayrimenkuller dikkate alınarak pazar değerini etkileyebilecek kriterler çerçevesinde fiyat ayarlaması yapılmış ve konu parsel için metrekare birim fiyatı belirlenmiştir.Bulunan emsaller, konum, büyüklük, fiziksel özellik ve imar durumu gibi kriterler dahilinde karşılaştırılmış, birim değerlere takdirlerimizde katılarak piyasa değeri tespit edilmiştir.Binalar için yapı sınıfına göre yeniden yapma maliyetleri birim fiyatları oluşturulmuştur. Bu birim fiyatların hesabında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yılı Yapı Yaklaşık Birimi Maliyetleri Hakkında Tebliği ile 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı resmi gazetede yayınlanarakyürürlüğe giren binaların yıpranma paylarına ilişkin oranlar dikkate alınmıştır.Taşınmazın 13.07.2018 itibariyle bedel tespitleri yapılmış değerinin 320.000,00 TL edeceği kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz imar durumu uygulama imar planında Konut Alanında kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı hükümlerine tabidir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : İzmir 1.İcra Dairesi 11/01/2019 tarih ve 2018/6576 Esas sayılı yazılarına istinadendosya alacağı Konut Finansmanı kredisinden kaynaklanmakta olup, Yargıtay 12 HD. 2012/4269E, 2012/17917 K sayılı içtihatı dikkate alınarak tüm alıcılar KDV den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediyesi Mezat Salonu Karasu/SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/422 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR