KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 2+1 daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135657
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : İNCİLLİ MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 2+1
: 57
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1036 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:55
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:55
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Karasu SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASUİCRA DAİRESİ
2019/1036 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konu Sakarya İli Karasu İlçesi, Aşağıincilli Mahallesi, 405 ada 633 parsel 2.523,74 m² yüzölçümlü 65/3212 arsa paylı A Blok/1. Kat/ (Bağ. Böl. No:7) meskenin tamamı. Söz konusu taşınmaz kat irtifak tapulu, etrafı çevrili, güvenlikli, açık yüzme havuzu bulunan bahçe düzeni yapılmış, 3 bloktan oluşan site içerisindedir. 7 nolu bağımsız bölüm mesken 2 yıllık, kriemit çatılı, sıvalı boyalı, her katta 5 daire bulunan 3 katlı betornarme binanın arka bahçeye bakan kısımda kuzeydoğu yönünde 2. katta bulunmakta 57,00 m² kullanım alanına sahip, içerisinde açık mutfak salon, 2 oda, hol, banyo wc ile salonda balkon bulunmakta, sıvalı boyalı,mesken giriş kapısı çelik kapı pencereler pvc iç kapılar ahşap doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, oda yer döşemeler laminat parke, mutfakta tezgah altı tezgah üstü mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Taşınmaz kapalı olduğundan içerisine girilememiş olup, değerlendirme bilirkişilerce proje üzerinden ve dışarıdan görünen hali ile yapılmıştır.İhaleye katılacak olanlar taşınmazı görmüş ve bilirkişiler tarafından raporda yazılı özelliklerini kabul etmiş sayılacaktır. meskun mahal içinde, yol, su elektrik, altyapı vb. hertürlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde sahil caddesine 120 metre, kuzey yönünde Karadenize 300 metre ve güneydoğu yönünde çarşı merkezine 2 km mesafededir. Gayrimenkulun pazer değerinin tespitinde emsal karşılaştırma yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemde mevcut pazar bilgilerinden faydalanılmış, bölgede değerleme tarihine yakın dönedme pazara çıkarılmış benzer gayrimenkuller dikkate alınarak pazar değerini etkileyebilecek kriterler çerçevesinde fiyat ayarlaması yapılmış ve konu parsel için metrekare birim fiyatı belirlenmiştir. Bulunan emsaller, konum, büyüklük, fiziksel özellik ve imar durumu gibi kriterler dahilindekarşılaştırılmış, birim değerlere takdirlerimizde katılarak piyasadeğeri tespit edilmiştir. Binalar için yapı sınıfına göreyeniden yapma maliyetleri birim fiyatları oluşturulmuştur. Bu birimfiyatların hesabında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabıda kullanılacak yılı yapı yaklaşık birimi maliyetleri hakkında tebliği ile 02/12/1982 gün ve 17886 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe gire nbinaların yaprınma paylarına ilişkin oranlar dikkate alınmıştır.kıymet takdirine konu bağımsız bölüm taşınmazın 27/10/2019 itibariyle bedel tespitleri yapılmış olup değeri 190.000 TL'dir.
Adresi : Yalı Mah. 124. Sokak No:13 Yeşilvadi 6 Sitesi A Blok Kat:2 D:7 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 2.523,74 m2 Arsa Payı : 65/3212
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Karasurevizyon uygulama imar planında " Konut Alanında" kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20 yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Karasu SAKARYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1036 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR