SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Sapanca'da tripleks bina icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064637
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : ÜNLÜCE MAH. / SAPANCA
Oda Sayısı : 3+1
: 194
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/422 Esas
Muhammen Bedeli
:
820,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2019/422 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 551 Parsel, ÜNLÜCE Mahalle/Köy, Köycivarı Mevkii, B Blok/Bodrum + Zemin+1/ 1 nolu bağımsız bölüm Sapanca ilçesi Ünlüce mah. Seyidoğlu sokakta bulunan taşınmaz 1.950,00 m² alana sahip arsa içinde arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, geometrik olarak dikdörtgen topografik olarak %2-6 eğimli bir yapıya sahip, etrafı ihata duvarı ile çevrili, bahçe düzen yapılmış, tamamı göl manzaralı ve tamamı boş vaziyette müstakil yüzme havuzları da bulunan 4 adet villa tipi konuttan oluşan site içerisinde, giriş yönünden orta kısımda 3. sırada bulunmakta, Brüt 194,00 m² net kullanım alanı 162,00 m² alana sahip, bodrum + zemin kat + normal kattan oluşan kiremit çatılı, sıvalı boyalı, betonarme yapı tripleks mesken bina, bodrum katta açık mutfak salon, lavabo wc ile teras balkon, mermer kaplama içten merdiven ile çıkılan zemin katta 1 oda, salon, antre, lavabo wc ile alüminyum korkuluklu balkon ve en üst katta içlerinde ebeveyn banyo bulunan 2 oda, antre ve balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç duvarlar alçı saten üzeri sıvalı boyalı, pencereler renkli desen pvc iç kapılar ağaç doğrama, yer döşemeler seramik, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta granit tezgah altı tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, mesken içi merdiven korkulukları ile alüminyum balkon korkulukları koruması bulunmamakta, duvarlarda ve merdivenlerde kısmen sıva ve boya döküntüleri bulunmakta, zemin katta salonda 2 adet cam kırığı bulunmakta, bodrum kat duvarları kısmen rutubetli, bakımsız ve boş vaziyette, iskan edilir durumdadır. Ayrıca meskene ait doğu yönünde bahçesinde içinde pompa ve filtre tertibatlı makine dairesi de bulunan 40,00 m² alana sahip seramik kaplama standartlara uygun faal durumda açık yüzme havuzu bulunmaktadır.
Taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Turizm+II.Konut Alan" içinde kalmakta, ayrık nizam 2 kat (A-2), Emsal:0.30, Yükseklik:6.50 yapı hükümlerine tabi, meskun mahal içinde, yüksek rakımlı bölgede, yol, su, elektrik, vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı kuzeyinde Sapanca Gölü 900 metre, kuzeybatısında Sapanca şehir merkezi 1 km, batısında TEM otoyolu bağlantı gişeleri 3.2 km mesafededir.
Kıymeti : 820.000,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kisiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 18 0001 5001 5800 7300 5692 06 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kisinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise I.I.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/422 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR