SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Serdivan'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00966819
Şehir : Sakarya / Serdivan
Semt-Mahalle : VATAN MAH. / YAZLIK
: 122
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 21.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/823 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2018/823 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 5323 Parsel, YAZLIK Mahalle/Köy, a blok 1. kat 3 nolu Nolu Bağımsız Bölüm sakarya ili serdivan ilçesi vatan mahallesi adnan menderes caddesi teras inşaat dereboyu konakları A blok kat:1 daire :3 no:135 nolu bağımsız bölüm
A blok ta bulunan taşınmazın zemin katı dükkanlardan ibarettir.Dışı sıvalı ve boyalı 1.sınıf malzemeden inşaa edilen binanın pencereleri PVC ve ısıcamlıdır. 3 oda 1 salon,mutfak,banyo ve tuvalet,giriş holü-giriş ve balkonlardan oluşan 101,72 m2+20,33 m2 balkon = 122,05 m2 kullanım alanına sahip dairenin ıslak hacimleri ve mutfak zemini seramik salonu ve oda zeminleri parke mutfak tezgahı mermer olup tezgah üstü ve tezgah altı dolapları ve banyoda duşa kabin bulunmaktadır. dogalgaz kombi ısıtmalı ve asansörlü daire tuvalet duvarları ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Taşınmaz yazlık adnan menderes caddesi üzerinde yazlık kavşağına 1200 metre mesafededir. topografik olarak düz bir arazi üzerinde olup taşınmaza ulaşım imkanları iyidir.çevresi mesken tarzı yapılarla ve arsalarla çevrili olup tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.şehir merkezinde bulunmaması sebebiyle çevresinde boş arsa sayısı fazla olup yapı yoğunluğu fazla değildir serdivan belediye başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğünden alınan bilgilere göre taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 3 kat (a-3) taks:0.30 kaks:0,90 hmax=10.00 m .yapı nizamı yapılanma şartlarına tabidir.
Adresi : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 5323 Parsel, YAZLIK Mahalle/Köy, a blok 1. kat 3 nolu Nolu Bağımsız Bölüm sakarya ili serdivan ilçesi vatan mahallesi adnan menderes caddesi teras inşaat dereboyu konakları Ablok kat:1 daire :3 no:135 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 122,05 m2
Arsa Payı : 10/411
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/823 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR