SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Serdivan'da tripleks ev icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01003225
Şehir : Sakarya / Serdivan
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / SERDİVAN
: 218
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SAKARYA 25.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2284 ESAS
Muhammen Bedeli
:
690,593 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
09.08.2019 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2018/2284 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 1958 Ada, 2 Parsel, ADALI SERDİVAN Mahalle/Köy, zemin ve çatı katı Nolu Bağımsız Bölüm Serdivan ilçesi Kemalpaşa Mah. Necip Fazıl Kısakürek Caddesi Kanuni Sokak C Blok zemin ve çatı (Bağ.Böl.No:2 )tripleks mesken taşınmaz kat mülkiyet tapulu sıvalı boyalı, kiremit çatılı, yaklaşık 10 yıllık içten merdivenli çatı katıda olan 3 katlı ikiz tripleks mesken olarak inşa edilmiş betonarme binanın doğu cephesinde zemin kat ve orta kattan iki ayrı girişi bulunmakta 218 m2 kullanım alanına sahip zemin katta salon, oda, mutfak, banyo ve tuvalet, yandan merdivenli çıkılarak ayrı girişi de olan orta katta salon, mutfak, banyo ve balkon, ahşap kaplamalı içten merdivenle çıkılan üst katta 3 oda bonyo-wc ve balkon ile çatı katında salon ve oda bulunmakta çatı katı ahşap kaplama tavan mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama ıslak zeminler kalebodur fayans yer döşemeler laminat parke doğalgaz ısınma sistemine sahip iskan edilir durumdadır.Taşınmaz imar durumu Serdivan Merkez Güney Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut alanında kalmakta ayrık nizam 4 kat (a4) taks:0.25,kaks:1.00, Hmax :13.00m yapı şartlarına tabi parsel numarası yeni 1958 ada 2 parsel olarak değişmiş olup meskun mahal içinde ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetinden yararlanmakta kuş bakışı olarak batısında Arif Nihat Asya kız öğrenci yurduna 540 metre Sakarya Üniversitesi kampüsüne 1.3 km kuzeyinde Serdivan Tapu Müdürlüğü'ne 380 metre mesafededir.
Adresi : Sakarya İl, Serdivan İlçesi Kemalpaşa Mah. Necip Fazıl Kısakürek Caddesi Kanuni Sokak C Blok zemin ve çatı (bağ.Böl.No:2 )tripleks mesken taşınmaz
Yüzölçümü : 218 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : DOSYASINDA
Kıymeti : 690.593,93 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : TEK GENEL MÜD.LEHİNE 418,70 VE 649,02 M2 LİK KISMINDA DAİMİ İRTİFAK HAKKI VARDIR
Diğer : SERDİVAN BELEDİYESİNİN ZEMİNE YÖNELİK 14311/265599 HİSSESİ VARDIR
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 09/08/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2284 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR