ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 114 m² daire icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065345
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : SUNGURLU MAH. / ÇARŞAMBA
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 12.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1193 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
143,401 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ -Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ
2018/1193 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 54 Ada, 15 Parsel, SUNGURLU Mahalle/Köy, KAT:3 NO:7 ARSA PAYI 1/8 KAT MÜLKİYETİ Nolu Bağımsız Bölüm Çarşamba Merkez Sungurlu Mah. 54 Ada 15 Nolu Parsel tapu kaydında 449,00 m2 dir. parselin İmar Planında Bitişik Nizam Beş Kat (B-5) ticaret+konut alanına ve yola tahsisli olduğu, yola tahsisli alanının 33,00 m2 olduğu, Parsel üzerinde 4 katlı betonarme inşaat tarzında yapı bulunmaktadır. Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu olmamakla birlikte yapının kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi durumunda tek başına inşaat yapabilecek parsel konumundadır. Bu parsel mahallenin merkezine uzak yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezine de uzak mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batı yaka meydanına harita üzerinde 375 m kuş uçuşu mesafededir. Parsel tapu kaydında dört katlı kargir bina ve arsası niteliği taşımaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik hizmetleri vardır.Yanında ve çevresinde bina,market,okul mevcuttur.parsel üzerinde dört katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. 7 Nolu bağımsız bölüm bu yapının 3.normal katında yer almaktadır. Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde taşınmazın ruhsat dosyasında bulunan projesinden edinilen bilgiye göre 7 Nolu bağımsız bölüm 114,00 m2 alana sahiptir ve 3 oda,1 salon,1 mutfak,1 banyo,1 wc den oluşmaktadır. 7 Nolu bağımsız bölümün ve bulunduğu yapının 27.03.1987 tarih ve 27-44 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. 7 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. 7 Nolu bağımsız bölümün dış cephe doğramaları pvc doğramadır. 7 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapının giriş kapısı demir doğrama kapıdır.7 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapı çatılıdır.
Adresi : Sungurlu Mh. Çarşamba SAMSUN
Kıymeti : 143.401,63 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ -Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, (taşınmazdan doğan ipotek borcunun ödenmesi gereken durumlar hariç) taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR