ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 98 m² daire icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185194
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : SUNGURLU MAH. / ÇARŞAMBA
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 06.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1365 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 10:30
Satış Yeri
:
Çarşamba İcra Dairesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat, Çarşamba Adliyesi yanı Çarşamba/Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ
2019/1365 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 702 Ada, 103 Parsel, SUNGURLU Mahalle/Köy, SAMSUN-TERME YL Mevkii, Üçüncü Kat On Numaralı Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı tekniği ile yapılmış olup, Bodrum, Zemin kat, Galeri kat ve 4 kattan oluşmaktadır. Bina dış cephe ısı yalıtımı, sıvası ve boyası yapılıdır. Bina giriş kapısı camlı demir sac doğramadan imal edilmiştir. Bina girişi ve merdivenleri mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları boru profil alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Binada asansör bulunmaktadır. Yapının 21.12.2017 tarih ve 436/3522 sayılı yapı ruhsatı mevcuttur.Taşınmazın incelenen dosyasındaki resmi belgelerine göre Brüt 110 m2 mimari projesine göre Toplam 92 m2(Balkon hariç), Balkon dahil 98.7 m2 Net kullanım alanlıdır. Taşınmaz mimari projesine göre; Salon, Mutfak, 2 Yatak Odası, 1 ebeveyn Yatak Odası (Duşlu), Antre, Wc, Banyo, 1 Balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel, Samsun Ordu Karayoluna cephe olup mevcut yollardan Sungurlu Caddesine 150 m, Zübeyde Hanım meydanı ve Çarşamba eski tarihi köprüye 650 m, Çarşamba Belediyesine 1 km, Kaymakamlık binasına 1.3 km, Adliye binasına 1.6 km uzaklıktadır. Yakın çevresi meskun olup zemin katı ticari işletmeler ile normal katlarını meskenlerin oluşturduğu 2-6 kat arasında değişen yapılar yer almakta ve yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmıştır. Çarşamba İlçe merkezinde yer almakta olup merkezi bir konumdadır. Topoğrafik açıdan eğimsiz inşaat için elverişli bir parseldir. Ulaşım uzak mesafelere dolmuş hattı ve belediye otobüsü ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon, kanalizasyon, su, çöp toplama gibi her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.
Adresi : Samsun ili, Çarşamba ilçesi, Sungurlu Mah.
Arsa Payı : 2/28
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat, Çarşamba Adliyesi yanı Çarşamba/Samsun

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1365 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR