ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Salıpazarı'nda 96 m² daire icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182163
Şehir : Samsun / Salıpazarı
Semt-Mahalle : GÖKÇELİ MAH. / SALIPAZARI
: 96

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,689 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 14:15
Satış Yeri
:
Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ
2019/19 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Salıpazarı İlçe, 165 Ada, 6 Parsel, GÖKÇELİ Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Parselin komşu parsellerle şuyuluk durumu olmamakla birlikte parsel üzerindeki yapının kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi durumunda tek başına inşaat yapabilecek parsel konumundadır. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezindedir. İlçenin meydanı ve Emniyet Müdürlüğüne yürüme mesafesindedir. Salıpazarı Belediyesi ve Samsun B.Şehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik hizmetleri vardır. Yanında ve çevresinde bina, market, okul mevcuttur. 4 nolu bağımsız bölüm bu yapının 2. katında yer almaktadır. Salıpazarı Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünde parselin ruhsat dosyasında yapılan incelemede bağımsız bölümün 96 m2 olmak alana sahip olduğu bilgisi edinilmiştir. 4 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapının zemin katı işyeri,1. katı ve 2. katı mesken olarak kullanılmaktadır, 3. katın dış cephe doğrama montajı yapılmış, dış cephe kaplaması yapılmış ve imalata devam edilmemiştir, yapının 3. katı kullanılmamaktadır. 4 nolu bağımsız bölümün dış cephe doğramaları pvc doğramadır. 4 nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı, boyalı ve kaplamalıdır. 4 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapının giriş kapısı demir doğrama kapıdır. 4 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapının zemin kat işyerlerinin dış cephe doğramaları camlı alüminyum doğramadır. 4 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapı çatısızdır.
Adresi : Gökçeli Salıpazarı / Samsun
Kıymeti : 140.689,40 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR