İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039878
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 18.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/852 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU20. İCRA DAİRESİ

2019/852 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 20.05.2019 tarihli bilirkişi raporu ve bilirkişi ek raporuna göre özetle;Gayrimenkul bölge olarak Samandıra mahallesinde, Anadolu otoyolunun 2750 metre güneyinde, Yakacık caddesine 400 metre mesafededir. Bu caddeden otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Toplu taşıma açısından sınırlı alternatifi bulunmaktadır. Çarşı-merkez konumuna yakındır.Yakın çevresinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri ve özel konut alanları yer almaktadır. Sosyo-ekonomik olarak orta düzey gelir grubuna hitap etmektedir.Bulunduğu bina 4 yaşında, bir bodrum, bir zemin, 3 normal kattan oluşan bir binanın 1. Katında arka cephede yer almaktadır. Binanın yeni Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değerlendirilmiştir.Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya-alüminyum kompozit, pencereleri çift camlı pvc dir. Salon pencereleri yere kadar camlı, önü cam korkulukludur. Bina giriş kapısı camlı çelik, bina giriş holleri ve merdivenler bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada asansör bulunmamakta, ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binada genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik normal kalitededir. Daire giriş kapısı laminat gövdeli çeliktir. Dairede kimse olmadığından girilememiş, malzeme ve işçilik kalitesi açısından aynı özelliklerde olan alt daire, sadece mutfak görüntülenmek üzere gezilmiştir. Mutfak dolapları laminat-lake kapaklı mdf, tezgahı granit, alt-üst dolap araları mozaik seramiktir. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odalar laminat parkedir. İç kapılar lake panel, duvarlar saten boya ve kartonpiyelidir. Banyosunda duşkabin ve dolap bulunmaktadır. İki oda, bir salon, banyo, mutfaktan ibaret dairenin toplam kullanım alanı net 70 m2 dir. Bulunduğu yerin çarşı-merkez konumuna yakın olması, toplu ulaşım olarak sınırlı alternatifleri içermesi, binanın yeni ve taşıyıcı sisteminin Deprem Yönetmeliğine uygun olması, binada kullanılan malzeme ve işçiliğin normal olması gibi faktörler göz önüne alındığında;300.000 TL( Üç yüz bin türk lirası ) olarak takdir edilmiştir.
Adresi : İSTANBUL İLİ, SANCAKTEPE İLÇESİ, SAMANDIRA MAHALLESİ, 6968 ADA, 31 PARSEL, 316 CİLT, 31300 SAYFA, 1.KAT, 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM NİTELİĞİNDEKİ VE ADRESİNDEKİ TAŞINMAZ
Yüzölçümü : Net 70 m2
Arsa Payı : 26/200
İmar Durumu : Sancaktepe belediyesinin 05.05.2019 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre söz konusu parsel; 15.02.2010 tt.li 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında, Kısmen Enerji Nakil Hattı alanında, kısmen TAKS: 0.40, KAKS: 1.0, 4 kat Konut alanında kalmaktadır.Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu gazete ilanı tapu kaydında hak ve alacakları olan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK 127 madde gereği tebliğ yerine kaim olacağı ihtar olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/852 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR