ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Bahçeliveler'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985178
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14618 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA MERKEZ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/14618 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1. NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Bahçelievler mah. 114. Sok. Hacıoğlu Mehmet apt.No:13/4 Adresinde, tapu kayılarına göre taşınmaz; Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Atatürk mah. 20 Ada, 43 numaralı Parselde de kayıtlı 658,93 m2 yüzölçümlü arsada bulunan, 25/520 arsa paylı, 2. Kat 4 bağımsız bölüm numaralı net 110 m2 alanlı mesken vasıflı taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın batısında 200 metre uzaklıkta Cengiz Topel caddesi, güneybatısında 70 metre uzaklıkta Kız Meslek lisesi, doğusunda 180 metre uzaklıkta Atatürk bulvarı, Novada Park AVM bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahalde, çevresinde 5-8 katlı binalar mevcuttur. Taşınmaz şehir merkezindedir. Taşınmazın olduğu bina bodrum+zemin+asma kat+6 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır. Bina asansörlü, doğalgazlıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Binanın her normal katında 3 adet daire bulunmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Zemin katında iş yerleri bulunmaktadır. Söz konusu daire binanın 2. katında merdiven çıkışına göre çıkışta sağ tarafta, kuzey-doğu-batı cephelidir. Daire 3 oda, 1 salon, antre, koridor, mutfak, wc, banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yerler seramik kaplama, duvarlar saten boya, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalı, vestiyerlidir. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire, çelik dış kapılı, doğalgazlıdır. Daire net 110 m2 alanlıdır. Taşınmazıın değeri 210.000,00 TL'dir.
İmar Durumu : İmarlıdır
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA MERKEZ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14618 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR