ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Karaköprü'de 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083247
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : ALİ BABA MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 230
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9911 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2019/9911 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Alibaba Mah. 5029 ada 1 parsel A Blok 4. Kat 7 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Karaköprü belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz iki bloklu site içerisinde A bloktadır. Taşınmaz meskun mahalde çevresinde 6-10 katlı binalar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu ana bina bodrum + zemin + 9 normal kattan oluşan her katında 2 adet daire bulunan betonarme karkas tarzında inşaa edilen bir yapıdır. Bina girişi bodrum kattan kuzeydoğu cepheden verilmiştir. Bina çift asansörlü, doğalgazlıdır. Merdiven mermer kaplamalı, krom nikel korkulukludur. Satışa konu taşınmaz ana binanın 4. katında 7 numaralı meskendir. Satışa konu taşınmaz 4 oda 1 salon, mutfak, antre, hol, tuvalet, banyo ve iki balkondan oluşmaktadır. Dairede odalar laminant parke döşeme kaplamalı, antre, hol, tuvalet, banyo ve iki balkondan oluşmaktadır. Dairede odalar laminant parke döşeme kaplamalı, antre, hol, mutfak ve ıslak hacimler seramik kaplamalı, duvarlar saten, tavan kartonpiyerli, kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Daire doğalgazlı olup 230 m2 alana sahiptir. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasındadır
Adresi : Alibaba Mah. 5039. Sok. Yaşam kent sitesi 2 A Blok No:2/7 Karaköprü / ŞANLIURFA
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Yenişehir Mah. Bodrum Kat 2 nolu bağımsız bölüm
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediye sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz meskun mahalde 5-8 katlı binalar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum + zemin + 4 normal kattan oluşan, her katında 2 adet daire bulunan betonarme karkas tarzında inşa edilen bir yapıdır. Bina girişi zemin kattan verilmiştir. Bina asansörsüz olup doğalgazlıdır. Satışı yapılacak olan taşınmaz ana binanın bodrum katında merdivenden inerken solda kuzey güney ve doğu cephelidir. Daire 3 oda 1 salon mutfak, antre, hol, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır. Dairede yer döşemeleri seramik kaplama, duvarlar saten, tavan kartonpiyerli, kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Taşınmaz büro olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz 120 m2 olup doğalgazlıdır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Hamidiye Mah. 258. Sok. Özcan Apt. No:4/2 Haliliye / ŞANLIURFA
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca tebliğ edilemeyen alakadarlara gazete ilanının ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına müdürlüğümüzce karar verilmiştir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9911 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR