SELÇUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuk/Atatürk Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılacaktır

SELÇUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981691
Şehir : İzmir / Selçuk
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / SELÇUK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/86 ESAS
Muhammen Bedeli
:
262,950 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Hükümet/Adliye binası(konağı), İcra Müdürlüğü odası Selçuk/İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SELÇUK
İCRA DAİRESİ
2019/86 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri :Tapu kaydında; İzmir ili, Selçuk ilçesi, Atatürk mah., 61 cilt, 6028 sayfa, 3582 Ada, 11 Parsel, 237,00 m² yüzölçümlü, Ana taş.niteliği arsa, 3. kat, 4 nolu bağ. böl., 1/4 arsa pay/payda, bağ. böl. niteliği mesken olarak geçen taşınmaz üzerinde betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, 4 katlı 4 daireli apartman bulunmaktadır. Yapının içi ve dışı kireç-çimento-kum karışımı sıvalı, dış cephe akrilik boyalı, iç cepheler saten boyalıdır, merdiven taban kaplaması mermer, apartman giriş kapısı demir, merdiven ve balkon korkulukları alüminyum, çatı, eğimli oturtma tarzda üzeri marsilya kiremidi kaplıdır. Borçluya ait, 1/4 arsa paylı 3. kat 4 numaralı mesken niteliğindeki bağımsız bölümü, mesken olarak kullanılmakta olup balkonlar hariç brüt inşaat alanı, 100,00 m2 dir. Balkon alanı, 14,55 m2, net kullanım alanı, 84,00 m2'dir. 3 oda bir salon, mutfak, banyo, wc, giriş holü, koridor ve 2 balkonu bulunmaktadır. Dış doğramalar plastik, çift camlı, iç kapılar lake boyalı preslenmiş mdf dir. Taşınmaz, elektrik, su, kanalizasyon, telekomünikasyon gibi kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Odaların taban kaplaması laminat parke, koridor, mutfak, balkonlar ve ıslak hacimlerin taban kaplaması seramik, mutfak banko arkası ile banyo, wc ve ebeveyn banyosu tavana kadar fayans kaplı, duvarlar saten alçı sıvalı ve boyalıdır. Mutfak dolap kapakları mdf lake takılmıştır.
Adresi : Cumhuriyet mah., Barış cad. No:71 Selçuk/İzmir
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Selçuk uygulama imar planı revizyonunda "blok nizam 4 katlı konut alanı" olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 262.950,00 TL.
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Eklenti bilgisi olarak Kömürlük(ek-4:kömürlük)beyanı mevcut olup diğer bilgiler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Hükümet/Adliye binası(konağı), İcra Müdürlüğü odası Selçuk/İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/86 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019
*Borçlular, hissedarlar ve tapu maliki dışında, kendisine tebligat yapılamayan, ya da tebligatı iade edilenler hakkında Elektronik ilan ile gazete ilanının tebliğ yerine geçeceği

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR