KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu/Fatih Mahallesi'nde 115 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053781
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 20.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/1451 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI MEZAT SALONU - B BLOK ZEMİN KAT - AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEKCİ CAD. KARATAY/ KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2014/1451 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli Selçuklu İlçesi Işık Mah. 3464 ada 381 parsel sayılı ananiteliği arsa vasfında olan taşınmazın1. kat 7 nolu Mesken niteliğindeki bağ.bölümü satışa çıkartılmıştır.Ana taşınmaz zemin+4 katlı olup çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Satışa çakırtılan bağ.bölüm 1.katta bulunmaktadır. Güney ve doğu cephelidir. Daire giriş kapısı çelik kapılı olup iç kapılar vernikli ahşap kapıpencereler pvc doğramalıdır. Giriş antre,mutfak banyo, lavabo-wc, hol ve 3 oda salon 1 adet balkonludur. Taşınmazın salon antre oda duvarları alçı üzeri saten boyalı tavanları alçı tavan , salon ve oda zeminleri taban tahtası döşelidir.Odanın bir tanesi ışıklık bölüne bakmaktadır. Girişte vestiyer bulunmaktadır. Mutfak ahşap alt ve üst dolaplı mermer tezgahlı ve tezgah alnı fayanslı duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak balkonu demir parmaklık ile kapatılmıştır.. Isınma sistemi doğalgaz yakıtlı merkezi ve kalorifer petekleri panel radyatörlüdür. Dairenen yaklaşık brüt kullanım alanı 115 m2. net alanı 100,00m2dir. Taşınmaz kuşbakışı Yeni İstanbul Cd.sine 325 m. , Alaattin tepesine 2,3 km. Medicana Konya hastanesine 400 mt. Konya şehirlerarası otobüs terminaline 6,5 km. mesafededir.
Adresi : Fatih Mah.Dağsaray Sok.Erben Kevser Sitesi No:21/7 Selçuklu / KONYA
İmar Durumu : İmar planında 5 kat blok mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir. Taşınmazın ruhsat tarih sayılı 1992 - 7/7 olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI MEZAT SALONU - B BLOK ZEMİN KAT - AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEKCİ CAD. KARATAY/ KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1451 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR