SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt/Merkez/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01004992
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / SİİRT
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/210 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
153,430 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Siirt Adliye Sarayı, İcra Müdürlüğü (müdür Odası) Merkez / SİİRT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ 2018/210 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri: Siirt ili, Merkez, Yenimahalle Mah., Cengiz Topel Caddesi Mevkii, 280 Ada, 1 Numaralı Parsel, 1.442² Yüzölçümlü ARSA üzerinde bulunan C- Blok, 6. Kat, 22 Nolu B. Bölüm Mesken Niteliğindeki Taşınmaz. Daire, son kat olan 6. Katta bulunmaktadır. Taşınmaz, konut ve ticari faaliyetlerin yoğun olduğuCengiz Topel Caddesi üzerindeyer almaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz, Andera Park AVM 'ye 50 metre, İmam Hatip Anadolu Lisesine 170 metre, Siirt Üniversitesi Merkez Kampüsüne 300 metre, Yeni Devlet Hastanesine 600 metre mesafede yer almaktadır. Betonarme olarak İnşa edilen ve Bodrum + 5 Katlı olmak üzere Toplam 6 katlı olan ve 3 Bloktan oluşan apartman asansörlüve doğalgazlıdır.Daire, teras katta olup, 3 Oda, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo, 1 Wc, 1 balkon ile, dairenin önünde bulunan terastan oluştuğu dairede iç kapıların ahşap kapı, pencerelerin PVC doğrama, zemin kaplamasının fayanskaplama, duvar boyasının saten boyalı olduğu, daire tavanlarının kartonpiyerli olduğu, mutfak, banyo ile WC duvarlarının boydan boya fayansile kaplıolduğu, mutfak dolabının bulunduğu, daire giriş kapısının çelik kapılı olduğu, dairenin doğalgazlı olduğu, Mimari Projeye göre daire alanının155,00 m² olduğu. Daire Yapı sınıflarından 3.Sınıf Bgrubu yapılar arasına girmekte olup, görünümü itibari ile16-20 yaş arası olduğundanaşınma ( Amortisman) payıBetonarme yapılar için %20 olarakbelirlenmiş ve borçlunun hissesi tamdır.
Adresi: Yenimahalle Mah. Cengiz Topel Caddesi Üzeri ve 1555. Sok. Kesişiminde 60Dış Kapı No'lu Apt. Bağımsız Bölüm No: 22 Merkez / SİİRT
Arsa Yüzölçümü: 1.442 m²
Arsa Payı : 14 / 900,
İmar Durumu : Siirt İmar Planı içerisinde, Şehir İmar planındaAyrık Nizam 5katlı konut alanı olarak planlanmıştır.
Zemin Tipi: Katirtifakı,
Hisse Tipi:
Müşterek,
Kıymeti: 153.430,66 TL, KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler :1. AT 3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. 2. Yönetim Planı: 18/04/2007
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Siirt Adliye Sarayı, İcra Müdürlüğü (müdür Odası) Merkez / SİİRT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. (İİK. m. 126)
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- tapu kaydındaki şerhlerden kaynaklanan hak ve yükümlülükleri ile birlikte satılacağı bilinmesi.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/210 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

** İlgililer tabirine irtifak sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR