SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt/Merkez Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027957
Şehir : Siirt
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 23.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/205 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,553 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:40
Satış Yeri
:
Siirt Adalet Sarayı-Siirt İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ

2018/205 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:Siirt ili, Merkez İlçesi,Yenimahalle Mah., Yeni Cami Caddesi Mevkii, 398 Ada, 4 Parsel, 518,00 m2 Arsa Ana taşınmaz niteliğinde, Zemin Kat, 1 Nolu Mesken niteliğindeki Taşınmaz.
Taşınmazın Hali Hazır durumu: Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan apartman olup, konut ve ticari faaliyetlerin yoğun olduğu 1 Numaralı Bağımsız Bölümlü daire, Zemin Katta olup apartmanın arka cephesinde bulunmaktadır. Apartman bir bütün halinde tamamlanmamış halde olduğu, asansör tesisatı, doğalgaz tesisatı ve elektrik tesisatının henüz bağlanmadığı anlaşılmıştır.Taşınmaz, Jandarma Alay Komutanlığının karşısında bulunmakta olup, Andera Park AVM 'ye 720 metre, Atatürk İlkokuluna 100 metre, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne 60 metre, Siirt Üniversitesi Merkez Kampüsüne700metreve Devlet Hastanesine 1200metremesafede yer almaktadır.Betonarme olarak İnşa edilen ve Bodrum + Zemin ( Asma Katlı ) +6 Katlı olmak üzere Toplam 8 katlı olan apartman henüz tamamlanmamıştır. Zemin. Kat,1Numaralı daire üzerinde yapılan tetkik ve incelemelerde; Dairenin, 3 Oda, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo, 1 Wc'den oluştuğu dairede iç kapıların ahşap kapı, pencerelerin PVC doğrama, zemin kaplamasının fayanskaplama, duvar boyasının saten boyalı olduğu, daire tavanlarının kartonpiyerli olduğu, mutfak, banyo ile WC duvarlarının boydan boya fayansile kaplıolduğu, daire giriş kapısının çelik kapılı olduğu, daireyekalorifer petekleri ile kombi vedogalgaz hattının henüz bağlanmadığı, daireye elektrik hattının henüz bağlanmadığı ve daire alanının 100,00 m2 olduğu görülmüştür.
Adresi :Yeni Mahallede olup, Cengiz Topel Caddesi üzerindeyer almaktadır.
Yüzölçümü : 518,00 m2 ,Arsa Payı : 2/88
İmar Durumu :Taşınmaz Siirt İmar Planı içerisinde, Şehir İmar planındaBitişikNizam 7katlı konut alanı olarak planlanmış olup, taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 130.553,30 TL, KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı:22/12/2014
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Siirt Adalet Sarayı-Siirt İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/205 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR