SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri'de dubleks daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039562
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/246 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
385,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİİCRA DAİRESİ

2015/246 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : stanbul İli, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, Alibey Mevkiinde kain, 134 ada, 3 nolu parsel sayılı, 427,23 m2 yüzölçümlü, “5 Katlı B.A.K. Bina ve Arsası” vasfı ile kat mülkiyeti tesisli binanın, 16/200 arsa paylı, 4. katta, (15) nolu Çatı Piyesli Mesken’in tamamı, Çevresel özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmıştır. bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur. taşınmazın bulunduğu bölgede genelde 5 ya da 6 katlı ayrık ve bitişik nizam konut ve site içerisinde konut yapıları mevcuttur. taşınmaz konum olarak Silivri Anadolu Lisesinin hemen batısında yer almaktadır. yakın çevresinde Piri Mehmet Paşa İlkokulu, Alibey Mezarlığı ve benzer nitelikte konut amaçlı yapılar bulunmaktadır. taşınmaz D-100 Karayoluna 570,00 mt, sahile 650,00 mt mesafededir. toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılabilmektedir. taşınmaz çarşı merkezin, Silivri Devlet Hastanesi, Kipa AVM ve eğitim kurumlarına yürüme mesafesindedir.Parsel Özellikleri: Dava konusu taşınmazın bulunduğu bina; 1 Bodrum + 1 zemin + 4 normal + çatı katlı olarak betonerme karkas sistemde inşaa edilmiştir. parsel geometrik olarak dikdörtgene yakın şekildedir. parsel alanı 427, 23 m2 çevresi yaklaşık 97,00 metredir. parselin güney cephesi Abdülgani mescit sokağa bakmakta olup, diğer cepheleri ise parsellerle çevrilidir. Yapı ve Bağımsız Bölüm Özellikleri: dava konusu yerde bulunan yapı betonarme karkas olarak inşaa edilmiş olup, dava konusu çatı piyesli mesken niteliklei taşınmaz, 4. normal kat 111,00 m2 brüt alanlı; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, hol ve 1 balkon hacimlerinden, çatı piyesi ise (çatı kat bina sahanlığı hariç) 44,00 m2 brüt alanı, 2 adet oda, mutfak nişi, banyo, hol ve teras hacimlerinden oluşmakta olup ayrıca 7,04 m2 alanlı teras bulunmaktadır.salon ve odaların yer döşemesi teminat parke, duvarlar saten boya tavanlar kartonpiyerlidir. mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur. banyoda vitifiye malzemeleri bulunmaktadır. dış kap çelik, pencereler PVC doğramadır. dairede ısıtma amaçlı kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. dairenin içi genel olarak standart malzeme özelliklerine sahip malzemeler ile döşenmiştir. bürüt alanı 162,04 m2, net alanı ise 135,66 m2 olarak hesaplanmıştır.
Arsa Payı : 16/200
İmar Durumu : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, 134 ada, 3 nolu parsel, 21.02.1990 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Bitişik Nizam, 5 kat, “Konut” alanında kalmakta olup, imar durumu mevcuttur. Ancak parsel ve çevresine İ.B.B. tarafından hazırlanan 17.10.2017 tasdik tarihli, 1/5000 ölçekli Silivri Merkez Sahil Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı yapılmış olup, bu planda anılan parsel, Ticaret+Konut alanında kalmaktadır. Plan notu gereği bu alanlarda; katlı otopark, özel eğitim, özel sağlık ve sosyal kültürel tesis binaları, iş merkezi, ofis-büro, çarşı, lokanta, yönetim binaları, banka finans kurumu ve benzeri fonksiyonlar yapılabilir. Zemin üstündeki katlarda konut fonksiyonu da yer alabilir. Bu alanlar 1/1000 ölçekli planlarda, bu plandan önce yürürlükte olan 1/1000 ölçekli planlardaki yapılaşma nizamları dikkate alınarak emsal değeri verilmeksizin Ayrık, İkiz, Bitişik Nizam yapılaşma düzenine sahip olarak düzenlenecek alanlardır. Hmaks:18,00 metre ( 5 Kat ) ve yoğunluk 700 K/H’dir. 1/5000 ölçekli Silivri Merkez ve Sahil Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı kesinleştikten sonra 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Belediyemiz tarafından devam etmektedir şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 385.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/246 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR