SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Merkez'de 174 m² dubleks daire icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045347
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : KILAVUZ MAH. / ALİBABA
Oda Sayısı : 5+1
: 174
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET SİVAS 30.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2070 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVAS İCRA DAİRESİ

2019/2070 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçe, Kılavuz Mahallesi, 192 ada, 307 parsel, C Blok 7.+ Çatı Kat 19 nolu bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken vasfındaki taşınmaz; Binanın dış cephesi renkli dış cephe boyası, çatısı ahşap üzeri sacdır. Bina giriş ve bina iç merdiven, hol tabanları mermer; bina hol duvarları renkli iç cephe boyasıdır. Giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı henüz takılmamıştır.Mesken brüt 204 m2; net 174 m2 alanlıdır. İçerisinde tabanları laminant parke, duvarları saten boya, tavanı badana+kartonpiyer-badana salon, 5 oda, antre, hol,soyunma odası; tabanları ve duvarları seramik, tavanı badana+kartonpiyerli mutfak; tabanları ve duvarları kısmen seramik banyo,wc,duş; tabanları seramik, balkon ve teras vardır.Salon, 5 oda, antre, hol, mutfak, banyo,wc,soyunma odası,duş,teras,2 balkon vardır. Dış kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri plastik doğrama ısıcamlıdır. Isıtması kaloriferdir.
Adresi : Şeyh Şamil Mahallesi Hamit Kandur Cad. Cihan Mühendislik C Blok D: 19 Sivas
İmar Durumu : Ayrık Nizam 5 kat müsaadeli E:1,80 konut alanında kalmaktadır.
Arsa Yüzölçümü : 4.370,10 m2 Arsa Payı : 16800/886010
Kıymeti : 275.000,00 TLKDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir Hissesi : Tam
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2070 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR