SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sivas Merkez'de 394 m2 avlulu ahşap ev mahkemeden satılıktır

SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01071606
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ECE MAH. / KÜMBET
: 394
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SİVAS 24.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
365,456 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİVAS 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Ece Mah. 6063 Ada, 31 Parselde Avlulu Ahşap Ev olarak yer almaktadır. Taşınmaz Aydoğan Mahallesi 39-1 Sokak no:3 Merkez/Sivas adresindedir. Parsel doğusundaki 39-1 sokağa cephesi 12,05 mt dir. Taşınmaz şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde Sivas Lisesi, Aydoğan Mescitli Cami, Sofu Yusuf Cami ve çoy sayıda mesken ağırlıklı yapılaşma yer almaktadır. Teknik altyapı ve belediye hizmetleri tamdır. Parsel üzerinde bulunan iki katlı ahşap - kerpiç yığma ev yaklaşık 112 m² taban alanlıdır. Dırşarıdan görüldüğü kadarıyla 2 adet meskenden oluşmaktadır. Dış cephe renkli dış cephe boyası, çatısı ahşap üzeri saç, giriş kapısı demir doğramadır. Bina yaklaşık 45 yıllık olup III-A yapı sınıfına girmektedir. İçerisi görülememiştir. Dışarıdan oldukça eski ve yıpranmış gözükmektedir.
Yüzölçümü : 394 m2
İmar Durumu : Bölge Tescilli Alan içerisinde kalmatadır. Bitişik nizam 3 kat müsadelidir.
Kıymeti : 365.456,03 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126) e-imzalıdır
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR