SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sivas/Merkez'de iki adet bir katlı kargir ev mahkemeden satılıktır

SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040372
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ALTUNTABAK MAH. / KÜMBET
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SİVAS 20.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
475,620 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİVAS2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/25 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Altuntabak Mah. 2920 Ada, 3 Parsel nolu taşınmazdır. Arsa olarak kayıtlı taşınmaz parsel üzerinde iki adet bir katlı kargir ev bulunmaktadır. Tapu kaydında A ile kayıtlı olan evin 90,00 m² brüt taban alanı bulunmaktadır. Meskenin ısıtma sistemi sobadır. Duvarları kireç badanadır. Yapı yaklaşık 50 yaşındadır. Tapu kaydında B ile kayıtlı olan evin 120,00 m² brüt taban alanı bulunmaktadır. Meskenin ıstıma sistemi sobadır. Duvarları sıva üzeri boyadır. Yapı yaklaşık 40 yaşındadır. Parsel belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin her yönüne ulaşım imkanı vardır. Selçuklu mah. 64- Kümbet sok üzerindedir. Şehrin çarşı-ticaret merkezine, orduevi, jandarma binası, bankalar ve vilayet merezinin olduğu bölgelere araçla 10-15 dakika mesafededir.
Adresi : Selçuklu mah. 64-Kübet sokak üzerindedir.
Yüzölçümü : 441,60 m2
İmar Durumu : Blok nizam 4 kat imarlıdır. Plan notlarına uyulacaktır. TAKS 0.40 'ı geçemez, yolda kalan kısımların terki kaydıyla imara uygundur.
Kıymeti : 475.620,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) e-imzalıdır
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR