SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Şeyh Şamil Mahallesi'nde 164 m² daire icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984116
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ŞEYH ŞAMİL MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/504 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:15
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
4. İCRA DAİRESİ

2019/504 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçe,Kılavuz Mahallesi, Pirbudak Mevkii, 2548 ada, 17 parsel 3 Kat 11 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmaz; Zemin kat + 4 normal katlı apartmanın 3. normal katındaki 11 no’lu bağımsız bölümdür. Eklentiler ve ortak alanlar dahil brüt : 164 m², mimari projede balkonlar dahil 130 m² alanı bulunmaktadır.Salon + 3 oda + mutfak + antre + hol + banyo + wc + 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş çelik kapılı, İç kapılar ahşap, pencereler ısı camlı Pvc, tabanlar laminant, duvarlar sıva üzeri saten yağlı boyalı, tavanlar sıva üzeri kartonpiyerli alçı plastik badanalı, antre-hol tabanları ile mutfak ve ıslak hacimler taban ve duvarları seramik, doğalgaz kombi ısıtmalıdır.
Adresi : Şeyhşamil Mah. 47-56 sok. No.5 K.3 D:11 Sivas
Arsa Yüzölçümü : 916,79 m2
Arsa Payı : 8/125
İmar Durumu : Sivas Belediyesi imar planında BL-5 (Blok Nizam 5 kat) imar adasında kalmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca İstisna
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/504 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR