TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 95 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070333
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU-TURGUT MAH. / ESKİCAMİ
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/209 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 14:45
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adalet Sarayı, Kat -3, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü, Süleymanpaşa / Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ


2019/209 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Gündoğdu Mh. 140 ada, 8 parsel 1. Kat 3 nolu bağımsız bölüm, mesken niteliğinde taşınmazın bulunduğu Ana taşınmaz Gündoğdu Mahallesinde imar yolu olan karlık caddesine cephelidir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı kolaydır, Büyükşehir Belediyesinin yeni yapılmakta olan hizmet binasına, şehir eski mezarlığına, otogara yakındır. Genellikle orta gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir. Zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 5 katlıdır. Betonarme karkas tarzında inşa edilmşi 2-3 yıllık binadır. Dış cehpesi sıvalı ve boyadır. Doğalgazlı ve asansörlüdür.
Kıymet takdirine konu 3 nolu bağımsız bölümün oda zeminleri parke, ıslak zeminler seramik, bonya tavana kadar seramik kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Tavanları kartonpiyerdir. Pencereler PVC doğramalıdır. 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc, kömürlük ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Doğal gazlı ve çelik kapılıdır.
Adresi : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Gündoğdu-Turgut Mh. Karlık Cd. Emirhan Apt. No.9 Kat:1, D.3
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 140/8
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli bitişik nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:45 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:45 - 14:55 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı, Kat -3, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü, Süleymanpaşa / Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Gündoğdu Mh. 1603 ada, 3 parsel zemin+ bodrum Kat 1 nolu dubleks mesken niteliğinde taşınmazın bulunduğu Ana taşınmaz Gündoğdu Mahallesinde imar yolu olan 7 metrelik Cengiz Sokağa cephelidir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı kolaydır,TESK Ek Hizmet Binasına, Büyükşehir Belediyesinin yeni yapılmakta olan hizmet binasına, , şehir eski mezarlığına, otogara yakındır. Genellikle orta gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir. Bodrum + Zemin kat + 3 normal kat olmak üzere 5 katlıdır. Betonarme karkas tarzında inşa edilmşi 2 yıllık binadır. Dış cehpesi sıvalı ve boyadır. Doğalgazlı ve asansörlüdür.
Kıymet takdirine konu 1 nolu bağımsız bölümün oda zeminleri parke, ıslak zeminler seramik, bonya tavana kadar seramik kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Tavanları kartonpiyerdir. Pencereler PVC doğramalıdır. 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc, kömürlük ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Zemin altında ters dubleksi vardır. Doğal gazlı ve çelik kapılıdır.
Adresi : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Gündoğdu-Turgut Mh. Cengiz Sk. Kardeşler Apt. No:10, Zemin Kat+Bodrum Kat, 1 nolu daire.
Yüzölçümü : 126 m2
Arsa Payı : 22/180
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli, bitişik nizam, 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı, Kat -3, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü, Süleymanpaşa / Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi, 1784 ada, 9 parsel bodrum +zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm, mesken niteliğinde taşınmazın bulunduğu Ana taşınmaz Hürriyet Mahallesinde 12 metrelik imar yolu olan Mavisu sokağa cephelidir. Belediye Hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı kolaydır, Tekirdağ-İstanbul duble yola 150 metre, marmara denizi sahiline 350 metre mesafededir.Genellikle orta gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir. Bodrum +Zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. Betonarme karkas tarzında inşa edilmşi 1-2 yıllık binadır. Dış cehpesi sıvalı ve boyadır, asansörlüdür.
Kıymet takdirine konu 1 nolu bağımsız bölümün Zemin+Bodrum katlara sahip ters dubleks şeklindedir. Zemin katta 1 salon, yatak odası, iki adet duşa kabinli lavabo, wc, antre bulunmaktadır. Odalar laminat parke, ıslak zeminler seramik, bonya tavana kadar seramik kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Tavanları kartonpiyerdir. Yoğun ticaret alanında değildir, mahalle arasındadır. Çelik kapılıdır.
Adresi : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi, Mavisu Sokak, Nur Apt. No. 19, zemin+bodrum kat, 1 nolu bağımsız bölüm.
Yüzölçümü : 133 m2
Arsa Payı : 12/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli bitişik nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İpotek kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 15:15 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 15:15 - 15:25 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı, Kat -3, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü, Süleymanpaşa / Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/209 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR