İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultanbeyli'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039875
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 18.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/376 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU 1 B BLOK -4. KAT İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ

2019/376 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultanbeyli İlçe, 167 Ada, 3 Parsel, MECİDİYE Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm 299,66 m² miktarlı Arsa nitelikli taşınmazda 10/100 arsa paylı, Mesken nitelikli TAM hisse payının Memet Vefa oğlu SEFA BAYHANadına kayıtlı olduğu görülmektedir.
Sultanbeyli İlçesi, Mecidiye Mahallesi, Dilşat Sokak No:6 adresinde bulunan taşınmazın bulunduğu bölge, konut amaçlı binaların bulunduğu bir yerleşim bölgesidir. Satış konusu taşınmaz Fatih Bulvarına 500 metre mesafededir.
Satış konusu taşınmazın yakın çevresinde ise Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu ve Buhara Camisi bulunmaktadır. Taşınmaz toplu ulaşımı kolay olmayan bir bölgede yer almaktadır. Bina her türlü teknik alt yapı imalatının tamamlandığı, belediye ve kamu hizmetlerinin verildiği bir bölgede yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemelere göre söz konusu parsel içinde bir adet bina vardır. Parsel etrafında tuğla duvar vardır. Açık otopark mevcuttur. Bina giriş kapısına 6 basamaklı merdiven ve holü ile ulaşılmaktadır. Merdiven yanında çelikten imal edilmiş özürlü rampası bulunmaktadır. Konu gayrimenkulün bulunduğu bina Bodrum + Zemin + 3 normal katlı çatı piyesli betonarme karkas bir binadır. Binada zemin+bodrum katta 2 dubleks, 1. ve 2. normal katlarda 2 daire ve son katta 2 dubleks olmak üzere toplam 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Belediyede bulunan kayıtlara göre 16/06/2017 tarih ve 2017/262 sayılı yapı ruhsatı alınmıştır. Gayrimenkulün bulunduğu binanın dış cephesinin izolasyon ve dış cephe boyası ile kaplı olduğu, binanın ortak kullanım alan döşemelerinin ve merdivenlerin mermer kaplama olduğu, merdiven korkuluklarının alüminyum profil imalat olduğu, duvarların ve tavanların boyalı olduğu, ana giriş kapısının camlı çelik kapı olduğu, 1 asansör bulunduğu fakat çalışmadığı tespit edilmiştir.
Yerinde yapılan incelemeler neticesinde 4 bağımsız nolu daire, 1. katta, yola göre binanın arka tarafında, güney ve batı cephesinde bulunmaktadır. Dairenin Sultanbeyli Belediyesi?nde bulunan mimari projesinde yapılan incelemelere göre söz konusu mesken hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo-wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta, net alanı 59,13 m² dir. Konu meskenin hol yer döşemesi seramik, salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, mutfak tezgahı, eviye, tezgah altı ve üstü mutfak dolabı mevcuttur. Banyonun zemini ve duvarları ise seramik kaplı olup duş sistemi, klozet ve lavabo bulunmakta, sıhhi tesisat ve armatürleri hazır haldedir. Elektrik, sıhhi tesisat ve ısıtma sistemi mevcuttur. Isıtma sistemi kombili doğalgaz sistemidir. Dairenin pencereleri PVC doğrama imalat, ısıcamlı ve salon penceresi Fransız balkonludur. Daire iç kapıları panel kapı ve daire dış kapısı çelik kapıdır. Dairede ikamet edilmektedir.
ÜZERİNDEKİ ŞERHLER: Beyanlar Hanesi :

  1. Yönetim Planı : 08/12/2017
  2. Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir. 4 Numaralı bağ. Bölüm 3 Numaralı bağ. bölüm olarak düzeltildi.
  3. AT yönetim planı 08/12/2017

Olmak üzere 3 adet beyan şerhi vardır. İMAR DURUMU : Sultanbeyli Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 68347279-609-E.2019-1329 sayılı imar durumu yazısından; İstanbul İli, Sultanbeyli İlçesi, Mecidiye Mahallesi, 167 ada, 3 parsel sayılı taşınmazın 16.09.2011 tarih ve 2011/2117 sayılı Sultanbeyli İlçesi K-4 Bölgesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına göre TAKS:0.40,E: 0.97 yapılaşma şartlarına haiz Konut Alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Adresi : Mecidiye Mah. Dilşat Sokak No:6 Sultanbeyli İstanbul
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU 1 B BLOK -4. KAT İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İhalenin feshi davasının dışarıdan açılması halinde adliyemize gelmesi ihtimaline binaen; taşınmazın teslim ve tescil iş ve işlemlerine satış tarihinden itibaren 20 gün sonra başlanılacaktır. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/376 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR