KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Talas Mevlana Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılık

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033761
Şehir : Kayseri / Talas
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 05.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4905 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Talas / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2019/4905 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi,önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Talas ilçesi, Talas Mahallesi, Kurtgözü Mevkii, 937 ada, 1 parsel de kayıtlı 535,50 m2 yüzölçümlü 16 katlı karkas bina niteliğindeki ana taşınmazda 21/1239 arsa paylı 11. kat, 47 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür . Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana yapı bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Her katta 4 daire mevcut olup, iki adet asansör vardır. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm 11. katta bulunmaktadır. Brüt alanı 135,00 m2 olup, net alanı ise 102, m2' dir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminat pare olup; antre, mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları fayans kaplıdır. Diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Salon, mutfak, antre ve odaların tavanlarında kartonpiyer uygulaması vardır. Tuvalet ve banyo tavanları ise pvc ile ters tavandır. Taşınmazın dış kapısı çelik kapı olup; iç kapılar ise amerikan panel kapıdır. Pencereler ile balkon kapıları ise ısıcamlı pvc doğramadır. Mutfak tezgahı çimstone olup, altında ve üstünde laminat dolaplar mevcuttur. Mutfak balkonu ile mutfak arasındaki duvar kaldırılmış olup; balkon pvc ile kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta olup; kuzeybatı cephelidir. Taşınmazda bulunan malzeme kalitesi 2. sınıftır.
Adresi : Mevlana Mahallesi, Turgut Özal Caddesi, Demir Apartmanı No:49/47
Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 535,50 m2
Arsa Payı : 21/1239
İmar Durumu : Var,İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında İ.A:8032 m2,
Yençok=5050 m, 21/25,5 özellikli konut alın içinde kalmaktadır
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak,
Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı)
Talas / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4905 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR