TARSUS İCRA DAİRESİ

Tarsus Mithatpaşa Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

TARSUS İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099873
Şehir : Mersin / Tarsus
Semt-Mahalle : MİTHATPAŞA MAH. / ANIT
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SES 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4268 ESAS
Muhammen Bedeli
:
168,101 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Tarsus Adliyesi Zemin Kat C Blok İcra Müdürlüğü Müzayede (Satış) Salonu- Tarsus/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TARSUS İCRA DAİRESİ

2019/4268 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydına Göre; Mersin İl, Tarsus İlçe, 37 Ada, 25 Parsel, Mithatpaşa Mahalle, Zemin Kat / 1. No.lu Nolu Bağımsız Bölümde bulunan mesken vasıflı bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu arsanın yüzölçümü 346,00 m2 olup, arsa payı 2/18'dir. Mesken vasıflı bağımsız bölümün satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler 19/09/2019 keşif tarihli bilirkişi raporuna göre düzenlenmiştir.
Betonarme karkas yapı 5 katlı olup Canpolat apartmanın her katında tek daire vardır. Mesken daire Zemin kat - 1 nolu Bağımsız Bölüm olup taban oturum alanı 105,00 m2 olup, 3 oda–salon–mutfak–wc–banyo ve balkondan ibarettir. Ancak balkon mimari projede yoktur. İç duvarlar sıvalı üzeri plastik boyalıdır. Yer döşemesi seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı üzeri granit mermer kaplı, alt ve üst dolapları MDF Lam mobilya esaslıdır. Pencereler PVC esaslı, iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Pencere önleri ferforje korkulukludur. Tavanlar kartonpiyerlidir. Gömme dolaplar ve vestiyer mobilya esaslıdır. Islak hacimler yerler seramik-duvarlar tamamen fayans kaplıdır. Banyoda duşa kabin olup, tavanı PVC lambri ters tavanlıdır. Çelik kapılı dairenin elektrik ve su aboneliği mevcuttur. Merdiven dairesi mermer kaplı olup, asansörlüdür. Yapı yaklaşık 3 yaşlarında olup yıpranma payı %4 tür. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Maliyet Grubuna göre III-B Sınıfından olup inşaat m2 fiyatı 1.210,00 TL’ dir.
Adresi : Mithatpaşa (Anıt) Mahallesi Azerbaycan Caddesi Canpolat Apt. Zem. Kat Daire:1 - TARSUS-MERSİN
Arsanın İmar Durumu ve Özellikleri : Tarsus Belediyesi Onanlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ayrık nizam 5 katlı konut alanına isabet etmektedir. TAKS:0.30 – KAKS:1.70 tir. Eğimsiz düz arazidir. Konut yapılaşmasının 1 ve 2 katlı olarak yoğun olduğu bölgedir. İlçe merkezine, Eğitim ve Sağlık kuruluşlarına, AVMlere yakındır. Ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Parsel Mithatpaşa Camisi karşısındadır. Orta ve az gelirli insanların tercih ettiği bölgedir. Yol - Su - Elektrik - Kanalizasyon ve Doğalgaz hizmetleri tamdır. Çevrede oluşan arsa alım-satım m2 rayiç fiyatı 1.200,00 TL’ dır.
Kıymeti : 168.101,33 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Tarsus Adliyesi Zemin Kat C Blok İcra Müdürlüğü Müzayede (Satış) Salonu- Tarsus/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR