ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çerkezköy'de 75 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133080
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : VELİKÖY MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3023 ESAS
Muhammen Bedeli
:
82,875 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/3023 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 158 Ada, 12 Parsel, VELİKÖY Mahalle/Köy, 32 Nolu Bağımsız Bölüm Çerkezköy ilçesi, Veliköy Mahallesi 158 ada, 12 parsel tapuda 1.577,82 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum-t-zemin h- 5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup, dış cephesi mantolama İle kaplıdır. Asansör mevcut, doğal gaz sistemi döşelidir. Mesken binanın 4. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre; 2 oda,salon,mutfak, antre,banyo ve balkon hacimlerinden oluşup bina girişine göre sağ arka kısımda yer almaktadır.Taşınmaz bulunduğu binanın 20 metrelik yola cephe olduğu, yakınında yoğun yapılaşmanın mevcut olduğu ve belediyenin her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanıldığı tespit edilmiştir.Taşınmazın mevcutta 4,normal katta yaklaşık 75,00 m2 alana sahip olduğu tespit edilmiştir.Parsel üzerinde 2 blok mevcut olup yapıların yandığı ve maddi hasar meydana geldiği görülmüştür.Asansör,merdiven,sahanlıklar harap durumda olup dairelerin bir çoğunda ciddî basar meydana gelmiştir.32 No.lu meskenin dış kıpısının sol tarafında delik açıldığı, iç kısımlarında hasar olmadığı görülmüştür.Bahsi geçen mesken halihazırda boş olup, 75 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva ve saten boya , tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir.Oda zeminleri laminat parke ile döşelidir. Antre ,mutfak,banyo kalebodur, ıslak zemin duvarları tavana kadar fayansla kaplı dır. Meskenin pencereleri plastik doğrama, dış kapısı çelik,iç kapılar amerikan panel kapı olup, mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Tezgah takılı değildir.
Adresi : Veliköy Mah. Vatan Cad. (Tapuda 158 Ada 12 Parsel 32 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 1.577,82 m2Arsa Payı : 2241/157782
İmar Durumu : İnşaat tarzı taşınmazın bulunduğu parselin imar durumunun Ticaret Alanı fonksiyonunda kalıp, bitişik nizam 6 kat imarlı yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 82.875,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3023 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR