ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çorlu'da 83 m² daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135690
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : REŞADİYE MAH. / ÇORLU
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/33113 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:40
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/33113 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Reşadiye mahallesi, 400 ada, 10 parseldeki, 198,50 m2 yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 10/100 arsa paylı, 1.kat 4 nolu bağımsız bölümdeki mesken nitelikli taşınmaz (Fiili adres Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Reşadiye mahallesi, ŞEHİT İsmail GÜLER sokak, At Şahar apartmanı, No:3) İmar planında bitişik nizam 6 kat ticari alanda kalmaktadır. Yapı ruhsattarihi 08/11/1994 , yapı kullanma izin belge tarihi 28/03/1997 olup kıymet takdiri istenen meskenin bulunduğu At Şahar apartmanı isimli betonarme bina, bodrum kat+zemin kat+4 normal kattan oluşmakla altyapı hizmetlerinden faydalanan çevresiinde konut ve işyeri yoğunluğu bulunan bir konumda yer almakla binanın dış cephesi ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile olup meskenin pencereleri pvc doğrama ve doğalgaz tesisatı tamamlanmıştır. Meskenin dış kapısı çelik, kapıları ahşap prestir. Mesken içerisinde doğalgaz tesisatı yapılmış panel radyatör ve kombi bulunmaktadır. Meskende 2 oda, salon, hol, mutfak, tuvalet ve banyo bulunmaktadır.Salon ve odaların zemin kaplaması laminat parke, holün zemin kaplaması seramik, duvar ve tavanları boyalıdır. Banyo, mutfak ve tuvaletin zemin kaplaması seramik, duvar kaplaması seramik, tavanları boyalıdır. Mutfakta tezgahı mermerit olan mutfak dolabı, banyoda duşakabin ve ayaklı lavabo vardır. Banyo tavanında rutubet ve nemlenme mevcuttur. Mesken brüt 83 m2'dir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/33113 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR