MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Muratlı'da 95 m² daire icradan satılıktır

MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040976
Şehir : Tekirdağ / Muratlı
Semt-Mahalle : İSTİKLAL-KURTPINAR MAH. / MURATLI
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MURATLI HİZMET 26.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/189 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 14:25
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:25
Satış Yeri
:
muratlı hükümet konağı zemin kat duruşma salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MURATLI
İCRA DAİRESİ
2017/189 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Muratlı İlçe, 400 Ada, 112 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, istiklal Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre ; İstiklal Mah 50. Sokak Muratlı /Tekirdağ adresinde yer alan taşınmaz inşaat halinde olduğu keşif anında tespit edilmiştir.Satışa konu taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama imar planında Ayrık nizam 3 kat TAKS=0,40 H:12,50 ön bahçe mesafeleri 5,00m ve yan bahçe mesafeleri 3,00m'dir. Bodrum kat+zemin kat + 3 normal katlı betonarme olarak inşaa edilmiş olan binanın 1. normal katındadır.Ayrıca bodrum katta kömürlük eklentisi vardır.Binanın dış cephesi, boyalı, ana bina giriş kapısı alüminyum kapılı, merdivenler mermer kaplamadır ancak henüz korkulukları takılmamıştır.yapı asansörlüdür asansör henüz takılmamıştır.Isıtma sistemi kalöriferlidir.Mesken 95,00m2 alanlıdır. Meskenin ıslak hacimleri seramik, banyo, wcdavana kadar fayans, odalar şap üzeri kaplaması yapılmamıştır.elektrik ve sıhhı tesisat işleri eksik durumda, banyo duş teknesi ve klozet olup, bataryalar ve vasistas takılmamış durumdadır.Mesken Elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin hizmetlerinden yararlanır konumdadır.Her türlü ulaşım imkanına sahiptir.Yapının tamamlanma oranı yaklaşık %85'dir.Fen bilirkişi raporuna göre ; Anagayrimenkulün tapu kayıt miktarı 1138,93 m2 olup parselde halen kat irtifakı kuruludur.Kat mülkiyetine henüz geçilmemiştir.Muratlı Karıştıran asfaltına 100 metre, en yakın ilköğretim okuluna 200 metre, şehir merkezine, hükümet konağına, bankalara,belediye'ye,muratlı tren istasyonuna 1000 metre, sanayi sitesine 600 metre uzaklıkta olup, belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetinden faydalanma imkanına sahiptir.
Adresi : İstiklal Mah 50. SokakMuratlı / TEKİRDAĞ
Arsa Payı : 45
Kıymeti : 88.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : yönetim plan : 23/10/2014 ( başlama tarihi :23/10/2014, bitiş :23/10/2014-süre :)
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : muratlı hükümet konağı zemin kat duruşma salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/189 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İ.İ.K 127 md. Gereğince adresleri tapuda kayıtlı olmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade gelen ilgililere ayrıca adres tahkiki yapılmadan gazetedeki satış ilanının tebligat yerine geçeceği hususu ihtar ve ilanen tebliğ olunur.19/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR