SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Saray'da 2+1 daire icradan satılıktır

SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050720
Şehir : Tekirdağ / Saray
Semt-Mahalle : AYASPAŞA MAH. / SARAY
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/229 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAY(TEKİRDAĞ)
İCRA DAİRESİ
2018/229 TLMT.
İİK 133. MADDEYE GÖRE
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili Saray ilçesi Ayaspaşa Mh. 636 ada 6 parsel 2. kat 5 bağımsız bölüm no'lu 10/40 arsa paylı mesken nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisselidir. Taşınmaz mahalle sınırları içerisinde mahalle merkezinde Nazırlar caddesine cepheli olarak yer almaktadır. Etrafında 4-6 katlı genelinde zemin katı işyeri olan yapılar bulunmaktadır. Yakınında Saray Otobüs Terminali ile farkla alanlarda faaliyet gösteren bir çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Ticari bölgelerin en yoğun olduğu bir bölge olup ticari yapıların yüksek rağbet gördüğü konutların ise kısmen rağbet gördüğü bir konumdadır. Ana taşınmaz üzerinden zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Yapının mantolaması ve dış cephe boyası yapılmıştır. Satışı yapılacak taşınmazise 2. normal katta bulunan 5 no'lu bağımsız mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve holden oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları laminat, diğer alan tabanları ise ıslak hacim duvarları seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap, pencereler PVC, dış kapı çelik doğramadır. Bağımsız bölümde hali hazırda ikamet edilmektedir. Yerinde yapılan hesaplamada bağımsız bölüm 60 m2 kullanım alanına sahiptir.
Adresi : Tekirdağ ili Saray ilçesi Ayaspaşa Mh. 636 ada 6 parsel
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : 10/40
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde kalmakta olup planda bitişik nizam 5 katlı konut + ticaret alanında kalmaktadır. Yol boyunca taşınmazların zemin katlarının ticaret alanı diğer katların konut olarak yapılmasına izin verilmiştir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 01/12/2006-11371 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince yabancı gerçek ve tüzel kişilere satış ve sınırlı aynı hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. İhalenin feshine sebebiyet veren kişinin tekrar ihaleye katılması halinde satış tutarının tamamını dosyaya depo etmesi gerekmektedir.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019 İcra Dairesi Hesap Bilgileri
Banka Adı: T. Vakıflar Bankası T.A.O.
Iban No : TR280001500158007300568250

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR