ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı Batıkent'te 2+1 dairenin 1/2 hissesi icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074227
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 01.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2018/11 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri :Tapu Bilgileri : Eskişehir ili merkez Tepebaşı ilçesi, Aşağısöğütönü mahallesi, 9190 ada, 14 parsel, yüz ölçümü 200 m2, Dört katlı betonarme bina ve arsası, Kat : 1, B. B. No : 4, Arsa payı 1/6, Mesken, borçlu adına 1 / 2 hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine çevrilmiştir.
İmar Planı : Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; Bodrum + 3 katlı yaklaşık 10 - 11 yıllık binadır. Meskun mahal içindedir Çevresindeki yapılaşma yeni tamamlanmakta olup, gelişmekte olan bölge içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediye, Esgaz ve de Tedaş ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı ruhsat tarihi 31.07.2006 dır. Betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfına girmektedir. 2018 yılı asgari arsa birim değeri 150,00 TL/m2 dir. Binanın ve dairenin ön yüzü güney cephelidir. Binanın dışı su basman seviyesinde taş kaplı ve üstü Amerikan Siding malzemesi ile kaplıdır. Isınma sistemi kombi ile yapılacak şekilde doğal gaz hattı çekilidir. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 5.130m. , çevre yoluna yaklaşık 217 m. , Ulusal Egemenlik Bulvarı 357 m mesafededir. Binanın yakın çevresinde Seyrantepe Camii , Çevre Yolu, Ulusal Egemenlik Bulvarı, D.M.O., B-3 katlı yeni yapım binalar v.s. bulunmaktadır. Merdivenleri mermer kaplıdır.
Dairenin Özellikleri ; Taşınmaz daire diğer hissedarlar tarafından kullanılmaktadır. Brüt alanı 78,20 m2 dir. Daire Salon + 2 oda + antre + mutfak +banyo + wc + fransız balkondan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapılar amerikan tipi pres ahşap kapı ve pencereler pvc doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfakta alt-üst kaplama ahşap dolap + mermerit tezgah-evye + tezgah üstü fayans + aspiratör + doğal gaz hattı + kombi mevcuttur. Banyoda ise duvarlar komple renkli fayans ile kaplı olup , ayaklı lavabo + klozet + duşakabin + duş bataryası vardır. Odaların duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Ortak kullanımlı kapalı otoparkı mevcuttur.
Adresi : Batıkent mahallesi, Ermeydanı sokak, No :32, Kat : 1 , D :4
İmar Durumu : Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 80.000,00 TL( Borçlunun hisse payına düşen bedeldir.)
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV'den MUAF,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR