ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Ertuğrulgazi'de 119 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078660
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ERTUĞRULGAZİ MAH. / SAZOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2019/2 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Tapu Kütüğünde ; Eskişehir ili , merkez Tepebaşı ilçesi , Ertuğrulgazi mahallesi, 2136 ada,27 parsel, yüzölçümü 528,00 m2, Beş katlı betonarme apartman ve arsası ,Kat : 2, BB No :3, Mesken, 476/4224 Arsa Paylı
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; Çilem caddesi-Dirimli sokaklarının kesiştiği yerde köşe binadır. Zemin ( işyeri ) + 3 normal katlı asansörlü binadır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin, Esgazın ve Tedaşın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfında yapılmıştır. Bina içi merdivenleri mermer kaplamadır. 2019 yılı asgari arsa birim değeri 378,10 TL/m2 dir. Binanın 4 cephesi açıktır.Binanın dışı kısmi dekoratif taş kaplı ve yalıtımlı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılacak seviyededir. Ara katta iki daire vardır. Bina ve daireler bakımlıdır. Şehir merkezine kuş uçumu 3.595 mt. mesafededir. Yakın çevresinde Reşat Benli İ.Ö.O. , Ertuğrulgazi Polis Merkezi, Suadiye caddesi, YHT hattı , Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon merkezi, A-4 katlı yeni yapım binalar ve pazar yeri vardır. Ulaşım önündeki Çilem caddesinden yapılmaktadır.
Dairenin Özellikleri; Keşif günü borçlunun kullandığı daire Dirimli sokağa bakmakta olup ,Kuzey-doğu-güney cephelidir. Proje brüt alanı 119,00 m2 dir. Salon, mutfak, antre, 3 oda ,banyo, wc, balkon ( cam ile kapalı )dan ibarettir. Benzer konumdaki daireye göre ; Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama ahşap kapı ve pencereler renkli pvc doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfakta alt - üst kaplama ahşap dolap, tezgah, evye, üçlü fırın seti, tezgah üstü fayans, doğal gaz hattı ve kombi vardır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Banyoda duvarlar komple fayans ile kaplı olup , lavabo, klozet , duşakabin ve banyo bataryası mevcuttur.Bina bakımlıdır. Yapı Ruhsatı 26.04.2016 tarihlidir.
Adresi : Ertuğrulgazi mahallesi, Dirimli sokak, N : 11,K :2, D :3
İmar Durumu : İmar Planında ayrık nizam 4 kat mesken sahasına isabet etmektedir
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR