ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Kumlubel'de 112 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040636
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : KUMLUBEL MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6416 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ/ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2019/6416 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri :
A-Posta Adresi;
Tepebaşı İlçesi Kumlubel Mahallesi Yenibahçeli Sokak No 8 adresinde bulunan binada 3. Kat 11 nolu bağımsız bölümdür.
B-Tapu kaydı;
Eskişehir İli Tepebaşı İlçesi Tunalı Mahallesi 1434 Ada 48 Parselde kayıtlı binada 345092834/3158476800 arsa paylı 3. Kat 11 nolu bağımsız bölümdür. (mesken) Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 411,26 m2 dir. Bağımsız bölümün tamamı tapuda borçlu adına kayıtlıdır.
C-Taşınmazın özellikleri;
Satışa konu bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde Bodrum kat, zemin kat, 3 normal katlı olarak yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur. Katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Ancak korkulukları henüz yapılmamıştır. Borçluya ait 11 nolu bağımsız bölüm natamam durumdadır. Daire salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc, ebeveyn banyo, antre, kiler ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Odanın birisi ışıklığa bakmaktadır.Daire brüt 140,30 m2 alanlı olup net kullanım alanı ise balkon dahil 112,13 m2 dir. Salon ve Odaların zemini ahşap laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Banyo duvarları seramik yapılmıştır. Banyoda duş, klozet, lavabo ve bataryalar henüz takılmamıştır. Mutfak dolaplar yapılmış ancak tezgah yapılmamış, eviye ve bataryası takılmamış, kombi takılmamıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencereler pvc doğrama yapılmıştır. Dairenin balkon korkulukları yapılmamıştır. Binanın ortak alanlarında eksik imalatlar mevcuttur. Mevcut durumu itibarı ile bina ve kıymet takdiri yapılan daire ikamet etmeye uygun olmayıp na tamam durumdadır. Daire kalorifer ile ısıtılmak üzere tesisat yapılmıştır. Binanın inşaat ruhsatı 2016 yılında alınmıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın ve dairenin fiziki gerçekleşme oranının yaklaşık %92 olduğu görülmüştür. Detaylı bilgi dosyamızdaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
D-Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;
Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 2550 mt, Bina Anadolu üniversitesi çevre yolu girişine 1630 mt mesafede, tramvay güzergahının geçtiği üniversite caddesine 1540 mt mesafede Espark AVM ye 1600 mt mesafede bulunmaktadır. Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
E-Emlak vergi değeri;
Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 270,71 TL/m2 dir.
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ/ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6416 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 09/08/2019
İş bu ilan tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaimdir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR