TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tire/Cumhuriyet Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01100560
Şehir : İzmir / Tire
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / GÖKÇEN
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜK TİRE 13.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/286 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:45
Satış Yeri
:
Tire Belediyesi Hizmet Binası Meclis ve Nikah Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TİRE
İCRA DAİRESİ
2019/286 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli,Tire İlçesi,Cumhuriyet Mah.,Güllüirim mevkii,1035 ada 6 parsel sayılı 456,99 m2 yüzölçümünde arsa niteliğindeki taşınmazda bulunan zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm,mesken niteliğindeki taşınmaz şehir merkzi olan ortaparka 250 m,istasyona 225 m mesafededir.Bina yaşı 28-30 yıllıktır. Betonarme malzemeden inşa edilmiştir.Bina da asansör yoktur. Doğalgaz hattı bina da mevcuttur.Her katta 2 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Oldukça yıpranmış durumdadır.Araç otoparkı yoktur. Bağımsız bölüm 3+1 ve yaklaşık 110 m2 büyüklüğündedir.Bakımlı ve kullanışlıdır.3 cepheli ve aydınlıktır.Ara kattır.Bağımsız bölüm soba ısıtmalı olup,doğalgazlı değildir.Giriş kapısı çelik ,iç kapı ve pencereler tahta ,zeminler parke ve diğer kullanım alanları tahta kaplıdır. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Doğan Caddesi No:22 Tire
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Tire Belediyesi Hizmet Binası Meclis ve Nikah Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/286 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR