TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Merkez'de 2 katlı kargir ev,ahır,samanlık ve bahçesi icradan satılıktır

TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069191
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : BOZATALAN MAH. / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

TOKAT GÜNEŞ 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2316 ESAS
Muhammen Bedeli
:
579,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Tokat İcra Dairesi Müzayede Salonu - Tokat Adliye is Eski Bina Giriş Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 3. İCRA DAİRESİ
2019/2316 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tokat İli, Merkez İlçesi, Bozatalan Köyü, Köyiçi Mevki, 126 ada, 2 parsel, 1.295,21 m2 yüzölçümlü, İki Katlı Kargir Ev Ahır Samanlık ve Havuz ve Ahşap İşevi ve Bahçesi nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde 2 adet mesken nitelikli yapı ile ahır-samanlık, iş evi ve havuz nitelikli yapılar bulunduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerindeki 1. Mesken nitelikli yapı (1. Yapı) zemin + 2 normal katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş mesken nitelikli 3 bağımsız bölümden oluşmakta olup, bir kısım dış cephe ince sıva ve boya imalatı ile merdiven kaplama ve korkuluklarının yapılmamış olduğu görülmüştür. Yapının taban alanı 154 m2, toplam yapı alanı 462 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz üzerindeki 2. Mesken nitelikli yapı (2. Yapı) tek katlı kargir yapı tarzında inşa edilmiş mesken nitelikli 1 bağımsız bölümden oluşmakta olup, bir kısım sıva ve boya imalatının yapılmamış olduğu görülmüştür. Yapının toplam yapı alanı 139 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz üzerindeki işevi nitelikli yapı (3. Yapı), tek katlı kargir yapı tarzında inşa edilmiş trapez sac kaplı ahşap çatılı, ahşap kapı ve pencereli yapı olup, sıva ve boya imalatlarının yapılmamış olduğu görülmüştür. Yapının toplam yapı alanı 32 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz üzerindeki Ahır-Samanlık nitelikli yapı (4. Yapı) tek katlı trapez sac kaplı ahşap çatılı, kargir yapı tarzında inşa edilmiş yapı olup, yapının bir kısım sıva ve boya imalatlarının yapılmamış olduğu, kapısının yapılmamış veya sökülmüş olduğu görülmüştür. Yapının toplam yapı alanı 370 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz üzerindeki Havuz yapısı (5. Yapı) üzeri açık sulama amacı ile yapılmış yapı olup, toplam yapı alanı 42 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz, köy yerleşik alan sınırları içinde, etrafı meskun, yol, su, elektrik, telefon gibi kamu hizmetlerinden yararlanan arsa nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz kaydında herhangi bir beyan bulunmamaktadır . Taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında olduğu gibidir. Taşınmazın TAM hissesi satılmaktadır.
Kıymeti : 579.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tokat İcra Dairesi Müzayede Salonu -- Tokat Adliye is Eski Bina Giriş Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2316 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR