TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı Ertuğrul Mahallesi'nde 4+1 dubleks mesken icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182234
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / TORBALI
Oda Sayısı : 4+1
: 189
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 4
Binadaki Kat Sayısı : 3

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1059 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU-TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2019/1059 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Zemin Tipi,Kat İrtifakı,Zemin No:83308522,İzmir İli, Torbalı İlçesi,Ertuğrul Mahallesi,Cumhuriyet Caddesi mevkii,58 cilt,5735 sayfa no da kayıtlı,122 ada,31 parsel,1.439,00 m2 yüzölçümlü,Ana Taşınmaz Nitelik Arsa, B Blok, 3. kat ve Çatı, Bağımsız Bölüm No:16, Arsa Pay/Payda, 4/90, Bağımsız Bölüm Nitelik Dubleks Mesken,borçlu adına tam kayıtlı taşınmaz
ÖZELLİKLERİ:Torbalı İmar Müdürlüğü arşivinde yapılan araştırmada taşınmaza ait, 10.03.2015 Tarih ve 328 Belge No lu Yapı kullanma izin belgesi bulunduğu ,taşınmazın 183 m² kullanım alanına sahip olduğu görülmüştür.Konusu bağımsız bölümün de içinde yer aldığı ana taşınmaz; zemin kat + 3 normal kat + çatı katlı betonarme karaks yapı tarzında inşaa edilmiştir. Taşınmaz 4 yaşın da olup, %6 yıpranma paylıdır. Ana bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfına girmektedir. Asansörlüdür. Taşınmaz yapı kullanma izin belgesine göre 189 m2 alanlı dubleks mesken olup, tespit konusu dubleks mesken ana taşınmazın 3.kat ve çatı katında yer almakta olup giriş kat 2 oda,salon, mutfak,antre banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet ve balkon, dubleks kat 2 oda, hol, banyo ve terastan oluşmaktadır.Taşınmazın salon, odalar ve mutfağın zemin kaplaması laminant parke, ıslak hacimlerin zemin kaplamasaı seramik, duvarlar saten boya, mutfakta hazır mutfak dolabılı ankastre mutfak olup, banyo klozet, duşa kabin olup iç kapılar panel tip, dış kapı çelik, pencereler PVC doğrama çift camlıdır. Balkon cam balkon olarak kapatılmıştır. Teras katta proje harici yaklaşık 25m²’ lik alan kapatılmış olup mutfak ve oturma ünitesi olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz da doğal gaz bağlı olup kaloriferlidir. Ana taşınmazda otopark bulunmaktadır.Taşınmaz yaklaşık olarak İzmir – Aydın Caddesi’ ne 550m, Torbalı Kaymakamlığı’ na 90m., Torbalı Yedi Eylül Stadyumu’ na 515m, direkt kuş uçuşu mesafededir.Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları sağlanmakta olup, belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Her türlü alt yapı hizmetleri ikmal edilmiştir.Günün ekonomik şartları, paranın satın alma gücü, taşınmazın yeri, mevkii, alanı, imar durumu, yapı tarzı, sınıfı, yaşı ve yıpranma payı, malik hisseleri, parsel civarındaki yapılaşma ve yerleşme yoğunluğu, belediye hizmetlerinden yararlanıp yararlanamadığı hususları, ulaşım ve yol durumu, değerini etkileyebilecek diğer hususların da dikkate alınması neticesinde 19/08/2019 keşif tarihiitibari ile;tam pay değerinin 400.000,-TL olduğu kıymet taktir raporunda belirtilmiştir.
Adresi: Ertuğrul Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, B Blok, No:34/1,Daire:16, Torbalı/İZMİR.
Yüzölçümü : 1.439,00 m2-Arsa Payı : 4/90
İmar Durumu : Torbalı Belediyesi internet sitesi imar sorgulama bölümünden alınan bilgilere göre 122 ada 31 parsel Torbalı Merkez 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı dahilinde Bitişik nizam, 4 Kat, Konut Alanı lejandında kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
( Esas icra Müdürlüğü olan İzmir 11. İcra Müdürlüğü 2019/8290 esas ve 03/01/2020 tarihli satış talimatı yazısında satısa konu taşınmazın takip konusunun konut finansmanı sözleşmesinden kaynaklandığı belirtildiğinden 5582 sayılı Yasanın 35. Maddesi ile 3065 sayılı KDV Kanunu nun 17. Maddesinin 4.fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca "2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu nun 38/A Maddesinde tanımlanan konut finansmanı amacıyla teminat gösterilen veya ipotek konulan konutun,konut finansman kuruluşları ya da üçüncü kişilere teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışlar dahil)KDV den istisna tutulmuştur,hükmü gereği KDV den muafyetin satış ilanında belirtilmesine, Satış günü itibariyle KDV kanununda değişiklik olması halinde satış günü itibariyle geçerli olan KDV uygulanacağına, )
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU-TORBALI/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1059 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
- 26/03/2020 tarih ve 31080 sayılı RESMİ GAZETEDE yayımlanarak yürürlüğe giren 7226 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Geçici 1 nci maddesinin;
Üçüncü fıkrasının(a) bendinde"İcra ve iflas daireleri tarafından mal veya haklara ilişkin olarak ilan edilmiş olan satış gününün durma süresi içinde kalması halinde ,bu mal veya haklar için durma süresinden sonra yeni bir talep aranmaksızın icra ve iflas dairelerince satış günü verilir. Bu durumda satış ilanı sadece elektronik ortamda yapılır ve ilan için ücret alınmaz," hükmü gereğince Not: İİK. Nın 127.Md. Gereğince,iş bu satış ilanının,gazetede yayınlanan ve elektronik ortamda yapılan ilanı,tapuda adresi olmayanlar ve tüm ilgililer için tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına.26/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR