İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla Merkez'de 3+1 100 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01004570
Şehir : İstanbul / Tuzla
: 100
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 29.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/536 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
470,500 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ

2018/536 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 0 Ada, 6509 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, G/4/19 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz site içeresinde B.A.K. olarak vasat malzeme ve işçilikle yapılmış 22 yaşında 7 bloktan oluşmaktadır. Binalar ayrık nizamda yapılmıştır. Bahçede peyzaj düzenlemesi, açık otoparkı ve çoçuk oyun alanı mevcuttur. Binaların dışı sıvalı ve boyalıdır. Merdiven girişleri, merdivenler ve ortak alanlar mermer kaplı, demir korkulukludur. Bina pek bakımlı değildir. Söz konusu daire kapalı olduğundan, daire hakkında bilgi mülk sahibi komşulardan alınmıştır. Alınan bilgiye göre daire antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, banyo-wc olarak yapılmış olup, 100,00 m² net alanlıdır. Söz konusu dairede tadilat ve yenileme yapıldığı belirtilmiş olup, antre ile mutfak tabanı laminant parke kaplı, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Mutfak tezgahı ile dolaplar laminant kaplıdır. Salon ve yatak odaları tabanı laminantparke, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Banyo tabanı ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo, klozet ve duşakabin mevcuttur. Daire dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel kapı, pencerele PVC doğramadır. Isıtma doğalgaz kombi olup, elektrik, su tesisatı döşenmiştir.
Adresi : Evliya Çelebi Mah. Hızır Reis Cad. No:4 Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü : 7.934,56 m²
Arsa Payı : 68/6400
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Tuzla Evliya Çelebi, Yayla, istasyon ve Cami mahalleleri 1. etap uygulama imar planında kısmen emsal : 1.60, Hmax: 6 kat yapılanma şartlarında konut alanında kısmende Emsal:1.75, Hmax:6 kat yapılanma şartlarında ticaret+hizmet alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 470.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.nun 127.maddesi gereğince tapuda adresi bulunmayan ve Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da gazetedeki satış ilanının tebligat yerine kâim olacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/536 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR