VAN 2. İCRA DAİRESİ

Van/İpekyolu'nda 3+1 daire icradan satılıktır

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083132
Şehir : Van / İpekyolu
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2845
Muhammen Bedeli
:
176,114 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ İPEKYOLU/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAN 2. İCRA DAİRESİ 2019/2845 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, 2744 Ada, 1 Parsel, AŞAĞINORŞİN Mahalle/Köy, 1 adet 5 katlı betonarme bina B blok zemin kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Mesken nitelikli taşınmazdır. Değerleme konusu taşınmaz; Van İli, İpekyolu İlçesi, Aşağınorşin Mahallesi, Bahçeli 2. Sokak üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz, İskele Caddesi'ne yaklaşık 150 mt, mesafede bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Değerleme konusu taşınmaz tapuda 1.632,59 m21 ADET 5 KATLI BETONARME BİNA vasıflıdır. Site(YücedağSitesi) Üç bloktan ibaret olup, otopark ve çocuk oyun alanı bulunmamaktadır. Yapı 8 katlı(bodrum kat + zemin kat + 6 normal kat) Her katta 2 adet mesken bulunmaktadır. 1 adet asansör bulunmaktadır. Dış cephe, dış cephe boyası ile kaplıdır. Pencereler pvc mamuldür. Bina giriş kapısı demir mamuldür. Taşınmaz 3 oda + 1 salon + mutfak + wc hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmazda zeminler parke,banyo ve wc de zeminler seramik; duvarlar plastik duvar boyası, banyo ve wc de fayans; tavanlar tavan boyası ile kaplıdır. Mesken giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan paneldir. Isınma doğalgaz kombi olup, petekler panel radyatördür. Mesken; net 90 m2 , brüt 110 m2 dir.Olumlu Etkenler: Ulaşım kolaylığıOlumsuz Etkenler: Meskenin zemin katta oluşu
İMAR DURUMU :Van İpekyolu Belediye Başkanlığı?nın 19.04.2019 tarih ve 96610924-000-5631 sayılı yazısına göre söz konusu taşınmaz; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 7 KAT, AYRIK NİZAM, KONUT ALANI olarak planlanmıştır. Ön bahçe mesafesi 5 mt, yan ve arka bahçe mesafesi 4,5 mt çekmelidir. Arsa payı 2/192 dir.
Yapı yaşı 4-5 yıl olduğundan yıpranma payı=% 6 olur. Yapı sınıfı 3B dir.
Kıymeti : 176.114,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındakigibidir
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ İPEKYOLU/VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2845 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR