ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle/Yakacık'ta 100 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985166
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YAKACIK MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12426 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

11. İCRA DAİRESİ
2018/12426 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Yakacık Mahallesi, 44168 Ada, 3 parselde kayıtlı "14 mesken daireli apartman" niteliğindeki ana taşınmaz; bina betonarme karkas yapı nizamında 1 bodrum + zemin + 2 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binada toplam 14 adet daire, normal katlarda 4'er adet daire bulunmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Binada tek asansör bulunmakta olup; asansör kapısı çevresi mermer ile kaplanarak çevrelenmiştir. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Mevcut binanın 4-5 yaşında olduğu değerlendirilmiştir.
Satışı yapılacak olan 4 nolu bağımsız bölüm; daire antre-hol, salon, 3 oda, mutfak, wc, 1 balkon ve banyodan oluşmaktadır. Daire merkezi sistem kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Dairede panel tip radyatör kullanılmıştır. Daire zemin katta, bina girişine göre sol yan tarafta ve arka cephede yer almaktadır. Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin "Tanımlar" başlıklı 4. maddesi, fıkra (3) de verilen "Bağımsız bölüm net alanı" tanımı esaslarına göre; bağımsızın yaklaşık net alanı 100,00 m² olarak ölçülmüştür. Meskenin, toplamı yaklaşık 7,50 m² yüzölçümünde olan 1 adet balkonu bulunmaktadır.
Adresi :Yakacık Mah. 3601. Cad. Huzur Apt. 7/4 Yenimahalle-Ankara
Yüzölçümü :1.328 m²
Arsa Payı :82/1328
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :110.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :24/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü :21/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde
(10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12426 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince iş bu ilan tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR