BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yıldırım/Değirmenlikızık'ta 125 m² daire mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201532
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DEĞİRMENLİKIZIK MAH. / BEYAZIT
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı işleri müdürü Odası Bölge ADliye Mahkemesi C BLok 7. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Yıldırım ilçesi Değirmenlikızık Mahallesi 5433 Ada 1 Parselde F Bodrum 2 Nolu Bağımsız bölüm olduğu, taşınmazın bürüt 125m2 neti ise 105 m2 olduğu, taşınmazınEntre, hol, 3 oda ,banyo, tuvaletmahallerinden ibaret olduğu, taşınmazın ıslak zeminlerinin seramik, diğer mahallerin leminant parke kaplamı olduğu, dış kapasının çelik, diğer kapılarının Amarikan panel kapı olduğu, dairenin sınmasının Kombi sistem kalorifğer ısınmalı olduğu, taşınmazın şehir merkezine uzak olmakla beraber şehir merkezine ve diğeryerlere ulaşımın kolay olduğu, kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Değirmenlikızık Mahallesi Çiçek Caddesi 510 SokakD 18 F Blok 39/2-Yıldırım
Yüzölçümü : 3.395,02 m2
Arsa Payı : 127/4200
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Akçağlayan -Değirmenlikızık koruma amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında olup , taşınmazın Blok Nizam Üzerinde bulunan C Tipi Türü Bodrum kat dahil 3 kat olan D Tipi Konut türü ise bodrum kat dahil 4 kat olan bahçeli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 3. Derece Doğal sit alanında bulunan korunması gerekli tabiat varlığıdır.
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı işleri müdürü Odası Bölge ADliye Mahkemesi C BLok 7. Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR