ALAPLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Alaplı'da tek katlı ev ve bahçesi icradan satılıktır

ALAPLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040582
Şehir : Zonguldak / Alaplı
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ALAPLI
Oda Sayısı : 1+1
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA 67 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/296 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
91,736 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:45
Satış Yeri
:
Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAPLI
İCRA DAİRESİ
2017/296 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Zonguldak İl, Alaplı İlçe, 190 Ada, 4 Parsel, GÜMELİ/KALE Mahalle/Köy, kocadüz Mevkii, Satışa konu taşınmaz üzerinde tek katlı ev ve depo alanı haricinde kalan zirai varlık olarak muhtelif olarak dağınık şekilde dikilmiş 5 adet elma fidanı 2 adet erik fidanı, 1 adet 15-17 yıllık karayemiş(yahlal) ağacı 2 adet 12-15 yıllık incir ağacı 2 adet 20-25 yıllık ceviz agacı 4 adet 8-10 yıllık ceviz ağacı 1 adet 20-25 yıllık elma ağacı, 1 adet 10-15 yıllık kiraz ağacı, 1 adet 8-10 yıllık kiraz ağacı, 1 adet 10-15 yıllık armut ağacı bulunmaktadır.Taşınmazın toğrak yapısı killi-tınlı Etkili toprak derinliği 30-40 cm (sığ) Eğimi %3-20 (Düz- Dik eğimli arası)orta geçirgen taşlılık ve tuzluluk problem yoktur.Taşınmaz üzerindeki ekonomik değere sahip zirai varlılar ve değerleri keşif tarihiolan27/06/2018 gününe göre Alaplı ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğünün verilerine göre hesaplanmıştır.Taşınmaz Gümeli beldesi kale mahallesinde köy yerleşim alanı içinde ve yola yakın bir konumda olup ulaşımı kolaydır.Taşınmaz gümeli belediyesinin elektrik yok su gibi altyapı hizmetlerinden ve diğer hizmetlerden yararlanmaktadır.Taşınmaz alaplı ilçe merkezine tahminen 40 km mesafede kalmaktadır.Taşınmazın yüzölçümü toprak yapısı eğimi konumu mevkii ulaşımı satış kabiliyeti çevre ilişkisi gibi fiziksel veriler ve bu bölgede teşekkül etmiş piyasa alım-satım sürüm bedelleri de göz önüne alınarak taşınmazın m2 değeri 23,00 TL/M2 olarak tespit edilmiştir.Taşınmaz üzerinde tek katlı kargir ev ve bir depo bulunmaktadır.Tek katlı ev:Bina kargir inşaat tarzında inşa edilmiş bir yapı olup tek katlıdır.Tek katlı bina halihazırda daire olarak kullanılmaktadır.Daire 1 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve wc den ibarettir.Giriş kapısı ahşap kapı.Zeminleri şap betonludur.Tavanlar ahşap lambri doğrama.Duvarlar plastik badana.Islak hacimler seramik kaplı.İç kapılar ve pencere doğramaları ahşap doğrama.Binanın sadece ön cephesi sıvalıdır.Çatı örtüsü kiremit kaplıdır.Binanın çatısında Güneş Enerji sistemi mevcuttur.Binanın inşaat taban alanı 63 m2 dir .Depo: Betonarme kolon ayaklar üzerinde oturtulmuş olup kenarları ahşap tahta kaplı üstü oluklu saç kaplı bir yapıdır.Depo 3,00 mX3,80 m=11,40 m2 alanlıdır. Yapıların değerlendirilmesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan yapıların m2 birim maliyet cetveli ile yapıların yıpranmapaylarını gösterir cetvelden yararlanılmıştır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 91.736,59 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -Tapu kaydındaki gibidir.Dosyasından görülebilir.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. kat Alaplı/ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/296 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR