DEVREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Devrek'te 3+1 daire icradan satılıktır

DEVREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188667
Şehir : Zonguldak / Devrek
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2324 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
Cumhuriyet Alanı Özel İdare İş Hanı Kat:3 Atatürk Kültür Merkezi Devrek/ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DEVREK
İCRA DAİRESİ
2019/2324 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapu kaydında Zonguldak İli Devrek İlçesi Karşıyaka (Devrek) Mah. 287 Ada 3 Parselde B Blok zemin kat 2 nolu meskendir.Taşınmazın yüzölçümü 3178 m², ana taşınmaz beş adet kargir bina ve tarlası vasfındadır. Taşınmaz mimari projeye göre 3 oda, salon, mutfak ve balkonda oluşmaktadır.Mutfak balkonu kapalı alana dahil edilmiştir.Arka taraftaki oda balkonu pvc doğrama,salonun balkonunun bir kısmı ahşap görünümlü pvc doğrama,bir kısmı da cam balkon malzemesiyle kapatılmıştır.Brüt 115 m² 'dir.Salon ve odalarda tabanlar laminant parke, duvarlar plastik boyayla boyalıdır.Oda kapıları ahşap doğrama, pencereler ısı camlı ahşap doğramadır.Binada doğalgaz tesisatı olsa da daire içinde tesisat yoktur, soba ile ısınmaktadır.Taşınmaz bakımlı değildir. Ayrıca muhdesat bilgilerinde taşınmaza ait E-3 kömürlük eklentisi vardır.
Adresi :Karşıyaka (mevcutta Ağalar Mah.) 40 Evler Sokak NO:2/2 Devrek/ZONGULDAK
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli ilave+revizyon imar planı kapsamında, yol cephesinde ayrık nizam 4 kat, yapılaşma şartlarına sahip konut alanında yer almaktadır. Yola terki görünmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Cumhuriyet Alanı Özel İdare İş Hanı Kat:3 Atatürk Kültür Merkezi Devrek/ZONGULDAK
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2324 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR