İZNİK İCRA DAİRESİ

Boyalıca'da tarla icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00748022
Şehir : Bursa / İznik
Semt-Mahalle : BOYALICA MAH. / İZNİK
: 15532
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/201 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1208373 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
17.04.2018 10:45
Satış Yeri
:
İZNİK BELEDİYESİ İZZET PEŞTE SU SPORLARI VE KAMP EĞİTİM MERKEZİ (KAYIKHANE) MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
İZNİK
İCRA DAİRESİ
2017/201 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, İznik İlçe, 187 Ada, 41 Parsel, BOYALICA/KILIÇ Mahalle/Köy, Dava konusu taşınmaz ve çevresinde sulu tarım yapılmaktadır. Üzerinde ekonomik değeri olmayan elma ağaçları ile çevresine dikilmiş bulunan kavak ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın büyük bir kısmı tarla boş tarım arazisi şeklindedir. Taşınmazın küçük bir kısmında tarla tarımı yapılmakta olup, diğer alanlar boş bakımsız arazi şeklindedir.Hemen yanı başından DSİ sulama kanalı geçmektedir. Bu durumda taşınmaz sulanabilir tarım arazisi olarak değerlendirilecektir. Taşınmazın kuzeyinde Orhangazi-İznik asfalt yolu, Güneyinde İznik Gölü doğusunda 40 nolu parsel, Batısında 42 nolu parsel bulunmaktadır. Taşınmazın etrafında yoğun şekilde zeytin tarımı yapılmaktadır. Ancak taşınmaz ve bazı komşu parsellerde tarla tarımı yapılmaktadır. Taşınmaz İznik ilçe merkezine kuş uçumu yaklaşık 9 km, Boyalıca mahallesine 6,5 km mesafede olup, köy yerleşik alanının dışında bulunmaktadır. İznik gönüle ise kuş uçumu 500 metre mesafededir. Taşınmazın toprak yapısı killi- tınlı, derin profilli, ince bünyelidir. Besin maddeleri yönünden zengindir. Sututma kapasitesi normaldır. Taşınmaz %2-4 meyilli olup, erozyon problemi ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum söz konusu değildir. Taşınmaz Güney Marmara ılıman iklim kuşağındadır. Yıllık ortalama yağış 714 mm, ortalama sıcaklık 14 C dir. Bu unsur arazinin değerini müspet yönde etkiler. Taşınmazve çevresinde sulu ziraata uygun tarım yapılmaktadır. Taşınmaz İznik ilçesi, Boyalıca/Kılıç Mahallesi sınırları içinde bulunmakta olup,ulaşımı engelleyici bir durum söz konusu değildir.
Adresi : Boyalıca/ Kılıç Mevkii İznik / BURSA
Yüzölçümü : 15.532,84 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 1.208.373,35 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 2942 sayılı kamulaştırma kanununun 7. maddesine göre belirtme.
1. Satış Günü : 20/03/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 17/04/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : İZNİK BELEDİYESİ İZZET PEŞTE SU SPORLARI VE KAMP EĞİTİM MERKEZİ (KAYIKHANE) MÜZAYEDE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.
6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR04 0001 0002 6909 1784 9450 01 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Ziraat Bankası İznik Şubesi "Emanet Kasa Hesabı"na veya TR86 0001 5001 5800 7300 5875 76 IBAN nolu müdürlüğümüzün Vakıfbank Orhangazi Şubesi'ndeki "Emanet Kasa Hesabı"naihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir.Katılımcıların ihale sırasında banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/201 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR