İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 9.250 m2 tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00732518
Şehir : Adana / İmamoğlu
Semt-Mahalle : AYVALI MAH. / SAYGEÇİT
: 9250
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/35 ESAS
Muhammen Bedeli
:
78601 TL
İlk İhale Tarihi
:
05.03.2018 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
30.03.2018 10:00
İhale Yeri
:
İMAMOĞLU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT İMAMOĞLU/ ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ

2017/35 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, İmamoğlu İlçe, 401 Parsel, AYVALI Mahalle/Köy, tarla vasıflı taşınmaz killi- tınlı toprak yapısına sahip, kırmızı- kahverengi renk gurubunda, %1-2 eğimli, toprak derinliği bitki yatiştiriciliğine müsait, 1. sınıf sulanabilir tarım arazisi olup, İmamoğlu İlçesine 5-7 km mesafede, girdi temini ve ürün pazarlaması için ulaşım durumu iyidir. Belediye mücavir alan sınırı içinde olup imar planı dışındadır.

Yüzölçümü : 9.250 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 78.601,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 05/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 30/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : İMAMOĞLU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT İMAMOĞLU/ ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/35 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR