BATMAN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

BATMAN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788420
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : İLUH MAH. / ÇARŞI
: 11400
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2353 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2018 14:00
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BATMAN 2. İCRA DAİRESİ
2017/2353 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 113 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, MEYDAN Mevkii, -- Nolu Bağımsız Bölüm Batman ili Merkez ilçesi İluh Köyü Meydan mevkii, 113 parsel 11.400 m² yüzölçümlü tarla nitelikli taşınmaz, bulunduğu mevkii ve konumu itibariyle Batman-Diyarbakır karayolu üzerinde, havaalanına çok yakın, Batman'ın sakin yerleşim yeri olarak nitelendirilebilecek bir semtindedir. Taşınmazın ana yola yakınlığı, kamu kurumlara, okullara ve iş yerlerine yakın oluşu kıymet takdirine etki eden unsurlardır. Ulaşım sorunu yoktur. Belediye hizmetlerinden yararlanmamaktadır. elektrik, su ve kanalizasyon bağlantıları yoktur. İmar alanı dışında kalmaktadır. Üzerinde mısır ekilidir. Taşınmazın tapu kaydında bulunan "ASKERİ GÜVENLİK BÖLGESİDİR" şerhinin satışa engel teşkil etmediğine dair Batman Tapu Müdürlüğünün 15/03/2018 tarihli cevabi yazısından anlaşılmaktadır.
Adresi : Batman-Diyarbakır Karayoluna 270 m uzaklıktadır.Merkez / BATMAN
Yüzölçümü : 11.400 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar Planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2353 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR