AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 11.233 m² tarla icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154847
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

AFYON TÜRKELİ 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10149 Esas
Muhammen Bedeli
:
155,026 TL
Birinci Satış Günü
:
04.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/10149 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : ,
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe,Beyazıt Mahalle, 4797 Ada, 27 Parselde Tarla nitelikli taşınmazın düze yakın bir topografik yapıda, kumlu-tınlı toprak yapısına sahip olup içinde kuyu bulunduğu ve sulanabilir vaziyette olduğu ayrıca üzerinde kabak ekili olduğu görülmüştür. Ulaşım özel araçla sağlanmakta olup komşu parsel sınırına kadar kadastro yolu uzanmaktadır. Hızlı tren güzergahına cepheli olduğundan kadastro yoluna cephesi bulunma maktadır. Ulaşım sıkıntısı bulunmadığı gözlemlenmiştir. Askeri hava alanının arka tarafında kalmaktadır. Askeri hava alanına yaklaşık 600 m. asfalt yola (Sülümenliyolu) 1,5 km. Afyonkarahisar şehir merkezine 8 km. mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölgeye yakın mesafede çık sayıda yumurta üretimi yapan tavuk kümesi faaliyet göstermektedir. Taşınmaz mücavir alan içinde imar planı dışında kaldığı, taşınmazın bir kısmının hava alanı koruma bandında kaldığı bildirilmiştir. Taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 11.233,80 m2
Kıymeti : 155.026,44 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Askeri Güvenlik Bölgesi içindedir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10149 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR